Археологи виявили графіті із зображенням фантастичної істоти, якому 800 років (фото)

У Переславлі-Заліському при обстеженні Спаського собору російські археологи наткнулися на рідкісне графіті, вік якого понад 800 років, передають Патріоти України.

На графіті зображена фантастична істота з головою птиці, риб'ячим хвостом і тілом змії. Його віднесли до XII століття. Тоді наші предки вважали, що мешканці інших країн виглядають саме так.

"Перед нами рідкісний приклад зображення фантастичних істот, які, за переказами, жили в далеких країнах. Подібні зображення є в західноєвропейських мініатюрах середньовічного часу, але на Русі не були широко відомі. Малюнок може також являти собою алегорію боротьби добра зі злом", - розповів керівник Архітектурно-археологічного загону Інституту археології РАН Володимир Сєдов. Графіті зробили на білокам'яної блоці. На малюнку людина піднімає над головою фантастичну істоту.

Відзначимо, що даний собор збудували в середині XII століття.

Строковик Нацгвардії збив російський штурмовик Су-25 (відео)

середа, 10 серпень 2022, 22:27

Боєць Національної гвардії України збив російський штурмовий літак Су-25, коли той здійснював наліт на Запорізькому напрямку. . "У рашистів мінус ще один штурмовик Су-25. Під час ворожого нальоту на Запорізькому напрямку боєць Нацгвардії здійснив пуск...

Прибирання дало несподівані результати: Журналіст Портников знайшов у себе в квартирі прослуховування (фото)

середа, 10 серпень 2022, 21:42

У квартирі, яку винаймає у Львові журналіст Віталій Портников (Еспресо, Радіо Свобода), знайшли пристрій для прослуховування. Про це повідомив народний депутат від Євросолідарності Микола Княжицький у Facebook в середу, 10 серпня, передають Патріоти Ук...