Археологи знайшли берестяну грамоту XIV століття - вона зберігає цікаву таємницю (фото)

Археологи під час розкопок у Новгороді (Росія) виявили берестяну грамоту XIV століття, яка розкриває таємницю війська, що рухалося в Заволоччя - історичну область на території нинішніх Архангельської і Вологодської областей. Про це повідомляє ТАСС, передають Патріоти України.

За словами дослідників, це знахідка роз'яснить зв'язки між Новгородом і Заволоччям. Грамоту знайшли на території одного з районів стародавнього Новгорода.

"Ці місця були зоною перетину інтересів Новгорода і Ростова, (а пізніше - Москви), що супроводжувалися частими військовими конфліктами... Автор (грамоти, - "Апостроф") задає своєму адресату питання: "чи піде рать за Волок", а також просить повідомити, чи остерігатися цього військового загону", - розповів заступник директора ІА РАН Петро Гайдуков. Відзначається, що біля грамоти вчені знайшли печатку новгородського посадника Юрія Івановича, який правив у 1354-1380 роках.

Прямо у аеропорту: В Лондоні заарештували українського бізнесмена

п’ятниця, 1 липень 2022, 13:00

Стало відомо, що 29 червня 2022 року близько 7 години ранку у лондонському аеропорту "Лутон" британська поліція заарештувала Сергія Тищенка, повідомляють Патріоти України. Раніше Високий суд Лондона схвалив арешт Сергія Тищенка, відомого в Україні як в...

Китайський апарат Tianwen-1 зробив облетів весь Марс, зафільмувавши раніше не досліджені частини планети

п’ятниця, 1 липень 2022, 9:23

Найцікавішими для науковців стали перші знімки Південного полюса, звідки імовірно розпочнеться колонізація планети. Безпілотний китайський космічний корабель Tianwen-1 відправив на Землю зображення різних місць Марса, включаючи його південний полюс. Пр...