Археологи знайшли берестяну грамоту XIV століття - вона зберігає цікаву таємницю (фото)

Археологи під час розкопок у Новгороді (Росія) виявили берестяну грамоту XIV століття, яка розкриває таємницю війська, що рухалося в Заволоччя - історичну область на території нинішніх Архангельської і Вологодської областей. Про це повідомляє ТАСС, передають Патріоти України.

За словами дослідників, це знахідка роз'яснить зв'язки між Новгородом і Заволоччям. Грамоту знайшли на території одного з районів стародавнього Новгорода.

"Ці місця були зоною перетину інтересів Новгорода і Ростова, (а пізніше - Москви), що супроводжувалися частими військовими конфліктами... Автор (грамоти, - "Апостроф") задає своєму адресату питання: "чи піде рать за Волок", а також просить повідомити, чи остерігатися цього військового загону", - розповів заступник директора ІА РАН Петро Гайдуков. Відзначається, що біля грамоти вчені знайшли печатку новгородського посадника Юрія Івановича, який правив у 1354-1380 роках.

Хіти тижня. Більшість не виживають: Лікарка сказала, хто з хворих на COVID-19 найчастіше потрапляє в реанімацію

неділя, 25 жовтень 2020, 3:00

Лікарка-терапевт із Дніпра Світлана Сарай розповіла про будні лікарні, де рятують пацієнтів із COVID-19, а також про те, яку загрозу цей діагноз несе людям з хронічними хворобами і серйозними порушеннями здоров'я, передають Патріоти України. На своїй с...

Хіти тижня. П'яні дівчата "поставили на вуха" весь потяг "Укрзалізниці" (відео)

неділя, 25 жовтень 2020, 1:00

Дорогою до Києва дві дівчини влаштували п'яний дебош. В поїзді Львів-Київ стався грандіозний скандал. Дві дівчини 17 і 19 років почали пити спиртне, а після цього влаштували бешкет. Вони курили прямо в купе, голосно кричали і оголеними бігали по вагону...