Археологи знайшли берестяну грамоту XIV століття - вона зберігає цікаву таємницю (фото)

Археологи під час розкопок у Новгороді (Росія) виявили берестяну грамоту XIV століття, яка розкриває таємницю війська, що рухалося в Заволоччя - історичну область на території нинішніх Архангельської і Вологодської областей. Про це повідомляє ТАСС, передають Патріоти України.

За словами дослідників, це знахідка роз'яснить зв'язки між Новгородом і Заволоччям. Грамоту знайшли на території одного з районів стародавнього Новгорода.

"Ці місця були зоною перетину інтересів Новгорода і Ростова, (а пізніше - Москви), що супроводжувалися частими військовими конфліктами... Автор (грамоти, - "Апостроф") задає своєму адресату питання: "чи піде рать за Волок", а також просить повідомити, чи остерігатися цього військового загону", - розповів заступник директора ІА РАН Петро Гайдуков. Відзначається, що біля грамоти вчені знайшли печатку новгородського посадника Юрія Івановича, який правив у 1354-1380 роках.

Чоловік ледь не втратив ногу після того, як його... вкусив родич під час великої сімейної бійки

п’ятниця, 9 червень 2023, 21:00

У США чоловік не міг ходити після того, як його вкусив родич під час сімейної бійки. Як виявилося, він підхопив м'ясоїдні бактерії. Про це пише mirror.co.uk, передають Патріоти України. Донні Адамс з Тампа-Бей, штат Флорида, ледь не втратив ногу після ...

Міг приплисти з Херсонщини: Під Одесою врятували собаку, якого прибило до берега на дошці (відео)

п’ятниця, 9 червень 2023, 20:15

В Одеській області врятували знесиленого собаку, якого прибило до берега на дошці разом зі сміттям. Організація Animal SOS Odessa повідомила, що пса привезли до них уночі, зараз його лікують у клініці. Telegram-канал Новини Одеса писав, що пес опинився...