Археологи виявили череп печерного ведмедя, який жив приблизно 35 тисяч років тому. Про це йдеться в статті, опублікованій в журналі Вісник археології, антропології та етнографії. Історична знахідка була виявлена в печері Іману в Республіці Башкортостан, передають Патріоти України.
За словами археологів, на тім'яній частині черепа вони виявили штучний отвір, який могла нанести людина за допомогою списа з біфасіальним наконечником. Дана знахідка є першим прямим свідченням того, що палеолітична людина полювала на малого печерного ведмедя.
Печера Іману - це палеолітичний пам'ятник, розташований на Південному Уралі. У різний час тут були виявлені численні фрагменти кісток тварин, вироби з каменю і кістки, які археологи віднесли до мустьерской епосі.
Багато фрагментів виявлених кісток належать малим печерним ведмедям, які населяли територію Північної Євразії в пізньому плейстоцені (250-10 тисяч років тому). Однак до сих пір не було чітких свідчень, що людина в епоху палеоліту могла полювати на малих печерних ведмедів. Археологи припускають, що, швидше за все, людина побоювався вступати у відкритий бій з такими небезпечними тваринами і могла лише обробляти туші вже загиблих ведмедів.
Правоохоронці викрили викладача одного з приватних університетів Полтави, який сприяв в уникненні військової служби через фіктивне зарахування до вишу та підробки медичних документів. Нині йому вручили підозру. Про це повідомили в пресслужбі Національн...
На Закарпатті до довічного ув’язнення засудили депутата Сергія Батрина, який підірвав гранати під час засідання сесії сільради. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора, передають Патріоти України. «За публічного обвинувачення прокурорів Закарпатс...