Археологи виявили череп печерного ведмедя, який жив приблизно 35 тисяч років тому. Про це йдеться в статті, опублікованій в журналі Вісник археології, антропології та етнографії. Історична знахідка була виявлена в печері Іману в Республіці Башкортостан, передають Патріоти України.
За словами археологів, на тім'яній частині черепа вони виявили штучний отвір, який могла нанести людина за допомогою списа з біфасіальним наконечником. Дана знахідка є першим прямим свідченням того, що палеолітична людина полювала на малого печерного ведмедя.
Печера Іману - це палеолітичний пам'ятник, розташований на Південному Уралі. У різний час тут були виявлені численні фрагменти кісток тварин, вироби з каменю і кістки, які археологи віднесли до мустьерской епосі.
Багато фрагментів виявлених кісток належать малим печерним ведмедям, які населяли територію Північної Євразії в пізньому плейстоцені (250-10 тисяч років тому). Однак до сих пір не було чітких свідчень, що людина в епоху палеоліту могла полювати на малих печерних ведмедів. Археологи припускають, що, швидше за все, людина побоювався вступати у відкритий бій з такими небезпечними тваринами і могла лише обробляти туші вже загиблих ведмедів.
Педагоги, що працюють у приватних школах, мають право на відстрочку від мобілізації, як і їхні колеги з державних шкіл. Адже форма фінансування навчального закладу, згідно з чинним законодавством, не впливає на можливість отримання відстрочки викладача...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...