Танення вічної мерзлоти Заполяр'я може вивільнити трильйони тонн СО2, які містяться в грунті Арктики, що стане причиною катастрофічного впливу на клімат. Про це пише Phys.org з посиланням на роботу вчених з Каліфорнійського університету в Болдері, передають Патріоти України.
В результаті катастрофи в атмосферу потраплять величезні обсяги вуглекислого газу і метану, відзначають автори дослідження.
Вічна мерзлота Північної півкулі займає 18 млн квадратних кілометрів, і ці території ніколи не тануть. У цих породах замуровані останки живих істот, рослин, тварин і мікроорганізмів, які населяли Арктику протягом тисяч років. Згідно з даними дослідників, завдяки цьому грунти містять 1,5 трлн тонн вуглецю, що перевищує кількість СО2 в атмосфері.
Вчені запевняють, що в разі різкого, протягом декількох місяців, танення мерзлоти в атмосферу одноразово потрапить велика кількість вуглекислого газу і метану. Це "непередбачуваним чином" вплине на майбутній ландшафт Арктики, впевнені дослідники.
"Ліси можуть стати озерами за місяць, без попередження будуть відбуватися зсуви, а невидимі ями з метаном можуть проковтнути снігоходи цілком. Однак ми все ще можемо запобігти найгіршим наслідкам кліматичних змін, якщо вдамося до заходів в найближче десятиліття", – впевнена автор наукової роботи Мерріт Турецьки.
Правоохоронці викрили викладача одного з приватних університетів Полтави, який сприяв в уникненні військової служби через фіктивне зарахування до вишу та підробки медичних документів. Нині йому вручили підозру. Про це повідомили в пресслужбі Національн...
На Закарпатті до довічного ув’язнення засудили депутата Сергія Батрина, який підірвав гранати під час засідання сесії сільради. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора, передають Патріоти України. «За публічного обвинувачення прокурорів Закарпатс...