Артефакти часів Троянської війни: На березі Дніпра археологи виявили сліди поселення найдавніших слов'ян, котре ховається під товщею вод штучного моря (відео)

Цій кераміці понад три тисячі років

На березі Дніпра археологи виявили кераміку віком у 3 000 років. Тут було поселення давніх слов'ян, сказав директор Черкаського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини Михайло Сиволап, передає "Суспільне". Через зменшення рівня води взимку залишки поселення опиняються на поверхні.

"На одній зі знахідок переважають ознаки білогрудівської культури – це епоха пізньої бронзи, яку більшість вважає першою праслов'янською культурою", – розповів дослідник.

Виявили фрагмент горщика епохи пізньої бронзи, датований XII-XIII століттями до нашої ери. Знайшли кремінь та кресало. Затоплених пам'ятників на дні Кременчуцького водосховища може бути понад три тисячі.

"На жаль, дослідити його розкопками фактично неможливо, тому що більшу частину року воно знаходиться на глибині півтора-два метри. Після того, як вода сходить хоча б на метр, починають виходити перші із затоплених пам'яток", - розповів Сиволап.


Невелика перерва: Коли чекати наступну магнітну бурю і як до неї підготуватися

вівторок, 3 жовтень 2023, 14:58

У понеділок, 2 жовтня, закінчилася магнітна буря, тому багато метеочутливих людей краще почуватимуться. Проте, вже 5 жовтня очікується нова фаза, передають Патріоти України. У цей період багато людей можуть відчувати запаморочення, нудоту, головний біл...

Які авто з пробігом купують українці на внутрішньому ринку - підсумки вересня

вівторок, 3 жовтень 2023, 14:47

В Україні за вересень збільшилися продажі нових і вживаних автомобілів. Експерти назвали найпопулярніші марки та моделі авто з пробігом на внутрішньому ринку. Про церозповіли в Інституті досліджень авторинку, передають Патріоти України. Найпопулярнішим...