Артефакти часів Троянської війни: На березі Дніпра археологи виявили сліди поселення найдавніших слов'ян, котре ховається під товщею вод штучного моря (відео)

Цій кераміці понад три тисячі років

На березі Дніпра археологи виявили кераміку віком у 3 000 років. Тут було поселення давніх слов'ян, сказав директор Черкаського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини Михайло Сиволап, передає "Суспільне". Через зменшення рівня води взимку залишки поселення опиняються на поверхні.

"На одній зі знахідок переважають ознаки білогрудівської культури – це епоха пізньої бронзи, яку більшість вважає першою праслов'янською культурою", – розповів дослідник.

Виявили фрагмент горщика епохи пізньої бронзи, датований XII-XIII століттями до нашої ери. Знайшли кремінь та кресало. Затоплених пам'ятників на дні Кременчуцького водосховища може бути понад три тисячі.

"На жаль, дослідити його розкопками фактично неможливо, тому що більшу частину року воно знаходиться на глибині півтора-два метри. Після того, як вода сходить хоча б на метр, починають виходити перші із затоплених пам'яток", - розповів Сиволап.


Фаріон добалакається: Ольга Сумська жорстко відреагувала на слова професора про загиблих маріупольців

четвер, 23 березень 2023, 15:55

Українська мовознавиця Ірина Фаріон знову прославилася на всю країну. Те, що трапилося в Маріуполі, професор назвала кармою маріупольців, які по дорозі розум розгубили. На такі слова вже не можна було не відреагувати. Різко на адресу львів'янки вислови...

У Раді пропонують скасувати пожиттєві пільги для військових: Чим замінять

четвер, 23 березень 2023, 15:44

У Верховній Раді замість пожиттєвих пільг військовослужбовцям пропонують встановити стипендії, які вони отримуватимуть протягом двох-трьох років після демобілізації. Про це повідомила очільниця комітету ВР з питань соцполітики та захисту прав ветеранів...