Аспекти пенсії за віком: Механізм нарахування стажу і можливість додавання старих відомостей

У пенсіонерів, які працюють після виходу на заслужений відпочинок, може виникнути проблема з тим, як порахувати стаж. Роз'яснення дає «Пенсійний кур'єр», зазначають Патріоти України.

Нерідко виникають питання, чому в пенсійній справі можуть бути відсутні дані, котрі є в трудовій книжці.

Справа в тому, що раніше діяла норма, за якою стаж до 1 січня 2004 року обов'язково повинен бути підтверджений трудовою книжкою або відповідною довідкою. Інакше він не зараховувався, так як дані персоніфікації за період до 1 січня 2004 року тоді не брали.

У грудні 2015 року було внесено зміни до постанови Кабміну № 637 «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній». Тепер стаж до 1 січня 2004 року може рахуватися за даними Реєстру застрахованих осіб.

Тому є сенс звернутися до територіального управління з заявою про перерахунок пенсії з урахуванням грудневих змін 2015 року.


Чехи не пасуть задніх: У Skoda Octavia з'явиться електричний аналог

п’ятниця, 3 грудень 2021, 23:37

Octavia зараз, як і раніше, залишається найбільш продаваною моделлю в лінійці Skoda. Вона з продажу обігнала всі три кросовери чеського автогіганта (Kamiq, Karoq та Kodiaq), зазначають Патріоти України. . Компанія Skoda планує розширити лінійку кросо...

З архіву ПУ. Український школяр винайшов новий спосіб радіозв'язку: Сигнали не можна перехопити чи заглушити

п’ятниця, 3 грудень 2021, 23:30

Вінничанин 15-річний Олександр Коломієць винайшов пристрій передачі звуку через лазерний промінь. Сигнали з такого пристрою не можна перехопити чи заглушити, повідомили в сюжеті телеканалу "Віта" за листопад 2020 року, зазначають Патріоти України. Вина...