AstraZeneca викликає тромбоз? Інфекціоніст пояснив, що відбувається в Україні

Федір Лапій, дитячий лікар-інфекціоніст, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, в ефірі телемарафону пояснив ситуацію довкола вакцин компанії AstraZeneca, якими людство захищали від COVID-19. Як відомо, у світі прогримів скандал через підтверджені випадки тромбозу, які пов'язують з ін'єкціями.

Лапій зауважив, що свого часу теж був двічі вакцинований препаратом AstraZeneca: "Варто розділити: те, що AstraZeneca відкликає вакцину, і те, як у нас це було оголошено, що AstraZeneca визнала це у суді. Є позов кількох сімей, це груповий позов. І такі позови є щодо багатьох лікарських засобів".

Експерт пояснив, що йдеться про практику компенсації людям, які вважають, що ліки зашкодили їм або їхнім родичам.

"Ця судова справа триває. Так було і щодо багатьох інших лікарських засобів. А представник виробника в суді заявив, і це в іноземних інформагентствах наводиться, що під час пояснень, дискусій - рішення немає. Але він сказав про те, що ми не маємо підтверджень, що ця вакцина на популяційному рівні була. Коли йдеться про зафіксовані випадки тромбозу серед вакцинованих, вони складають приблизно один випадок на 100 тисяч вакцинованих", - зауважив Лапій.

Він додав, що в Україні щодо вакцини від AstraZeneca лунало важливе слово - "рідкісні" повідомлення про тромбоз після вакцинації.

"Він (представник виробника - ред.) сказав, що на популяційному рівні ми не відзначали зростання тромбозів у вакцинованих. Навпаки, тромбози в рази частіше реєструвалися серед невакцинованих. І він про це сказав. Але ми не виключаємо, що в окремих поодиноких випадках, можливо, вакцина призвела до утворення тромбозу", - зазначив лікар.

На уточнення, чи може тромбоз проявлятися "віддалено", тобто за кілька років, Лапій заперечив і зауважив, що в Україні ця вакцина вже не використовується.

"Її практично не використовують в країнах євроспільноти. Але вже ми маємо, наприклад, досвід використання цієї вакцини від грудня 2021 року… І якщо говорити про можливі механізми, вони проявляються набагато раніше. Хоч механізмів і доведеного причинно-наслідкового зв’язку на сьогодні немає. Тобто у нас воно було трішки перекручене", - сказав Лапій.

Стосовно загальної ситуації з коронавірусом в Україні, інфекціоніст підкреслив, що буквально тиждень-два тому було зареєстровано близько 10-15 смертельних випадків. "Всі ці смертельні випадки госпіталізації з тяжким COVID-19 - це були люди з групи ризику, на превеликий жаль, без вакцинації", - розповів він.

Частині пенсіонерів виплатять надбавки до пенсій: Ось у яких категорій виплати зростуть і на скільки

неділя, 26 січень 2025, 9:10

У той час як в Україні пройде масштабна індексація пенсій, розмір пенсій в Україні далекий від високого. У 2025 році через складну економічну ситуацію, викликану повномасштабною війною, уряд ухвалив рішення не підвищувати соціальні стандарти. Водночас ...

Допомога у 6500 грн для українців: Скільки сімей можуть її отримати та що для цього потрібно

неділя, 26 січень 2025, 8:59

На початку 2025 року внутрішньо переміщені особи продовжать отримувати допомогу від держави. А близько 5 тисяч сімей навіть матимуть змогу отримати 6 500 гривень за програмою «Тепла зима». Про це повідомляє сайт Міністерства соціальної політики України...