Яскрава синя точка на нічному небі, яку можна побачити неозброєним оком до кінця травня, є однією з п'яти найяскравіших зірок, які видно з нашої планети. Розташована на відстані 25 світлових років від Землі, а це приблизно 240 трлн км, зірку під назвою Вега до кінця травня буде добре видно в Північній півкулі планети, пише Daily Mail. Це означає, що неозброєним оком її матимуть змогу побачити і жителі України.
Вега є найяскравішою зіркою у сузір'ї Ліри. Також це п'ята за яскравістю зірка, видима в нічному небі на Землі. Маса цієї зірки більш, ніж у 2 тисячі разів більша за масу Сонця, а за розміром вона майже в 3 тисячі разів більша за нашу зірку. Вік Веги астрономи оцінюють у 450 млн років, тобто вона в 10 разів молодша за Сонце.
На небі Вегу видно у вигляді дуже яскравої синьої точки і зазвичай її можна спостерігати протягом кількох годин щоночі влітку. Але часто ця зірка ховається за лінією обрію, що ускладнює спостереження за нею.
Зірка Вега стала популярною після виходу фантастичного фільму "Контакт" у 1997 році з актрисою Джоді Фостер у головній ролі. За сюжетом саме з однієї з планет, розташованих біля Веги, було відправлено сигнал на Землю від позаземної цивілізації.
Ще Вега відома тим, що входить до складу такого астеризму, як літньо-осінній трикутник. Влітку та восени жителі Північної півкулі Землі можуть побачити у нічному небі розташовані у вигляді трикутника три зірки: власне, це Вега, Денеб (головна зірка сузір'я Лебедя) та Альтаїр (головна зірка сузір'я Орла).
Поки що астрономи не виявили жодної планети біля Веги, але такий самий пояс астероїдів вчені знайшли і біля ще однієї відомої зірки – Фомальгаут. Дослідження показують, що тут може бути не одна, а кілька планет.
Міністерство оборони планує додати до застосунку "Резерв+" ще одну функцію. Штраф за порушення правил військового обліку можна буде сплатити онлайн. Про це розповіла заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко, передають Пат...
"Найбільш вражаючий" годинник світу стане експонатом Британського Музею Науки. Створення екземпляра зайняло понад 44 роки: з 1783 по 1827 рік. Виставка з ним під назвою "Versailles: Science And Splendour" відкриється вже 12 грудня, передають Патріоти У...