Астрономи знайшли ознаку життя на супутнику Юпітера

Європа є одним з найкращих кандидатів на проживання, переконані науковці.

Вчені вважають, що на одному із супутників Юпітера - Європі може існувати певна форма життя. Про це повідомляє видання Express, передають Патріоти України.

Науковці заявили, що під крижаним покривом Європи знаходиться суцільна водойма, для якої, незважаючи на мінусову температуру, може бути характерним процес припливного нагрівання.

Припливне нагрівання - це місце, де гравітаційне тяжіння планети до супутників, в даному випадку Юпітера, розтягує їх внутрішню частину, змушуючи її таким чином нагріватися достатньо, щоб утримувати в такому стані воду.

"Європа є одним з найкращих кандидатів на проживання, оскільки рідина води безпосередньо контактує з силікатною мантією, - заявив професор Йоахім Саур з Кельнського університету (Німеччина). -Отже, існує ймовірність вимивання мінералів із кори в океан. І чим вони багатші хімічними сполуками, тим краще для еволюції життя".

Професор Саур є координатором проекту "Екзо-Океани". Дослідницька група шукає водойми на інших небесних тілах, оскільки вода є показником життя.

"Екзо-Океани" допомагають розпочати місію Європейського космічного агентства (ESA) "Юпітер з крижаними супутниками" (JUICE), яку планується здійснити наступного року і яка прибуде до Європи до 2029 року.

Намітився новий різновид оздоровчого туризму: Науковець, який пробув понад 90 днів на дні океану, омолодився на 10 років (фотофакти)

понеділок, 5 червень 2023, 3:30

Дослідник стверджує, що цей експеримент дозволив йому збільшити тривалість свого життя на 20%. 55-річний відставний військово-морський офіцер Джозеф Дітурі провів на дні Атлантичного океану 93 дні у капсулі площею лише трохи більше ніж 9 квадратних мет...

Тариф на електроенергію для населення поки не підвищуватимуть. Міністр енергетики розповів про подаровану відстрочку

понеділок, 5 червень 2023, 2:40

Нового підвищення тарифів на електроенергію для населення не буде до кінця року. Про це міністр енергетики Герман Галущенко заявив в ефірі телемарафону, повідомляє пресслужба Міненерго. За його словами, зараз не йдеться про наступні етапи підвищення та...