Атомну енергетику в Україні часто пропагують як "зелену" та дешеву: Яка ситуація насправді

Атомні станції – потенційно небезпечні об’єкти

Атомні станції – потенційно небезпечні об’єкти - В Україні атомні станції хибно вважати екологічними і дешевими – ЕкодіяОсобливо тривожний для атомної енергетики наслідок зміни клімату – це нестача води, повідомляють Патріоти України

Атомну енергетику в Україні часто пропагують як «зелену» і хочуть представити як рішення кліматичної кризи, однак це є небезпечним міфом. Про це повідомила організація «Екодія» на сторінці Facebook.
У повідомленні йдеться про те, що експерти нагадують, хоч атомна станція майже не викидає парникових газів під час роботи, та на усіх інших етапах своєї життєдіяльності все ж є джерелом викидів і забруднення довкілля. За найгірших умов, викиди парникових газів від повного ядерного циклу (тобто з урахуванням виробництва ядерного палива до захоронення відходів) у 24 рази більші за викиди від сонячної енергетики та усього в 4 рази менші за вугільну.
«Атомні станції – потенційно небезпечні об’єкти. Коли їх проєктують, то враховують багато ризиків, в тому числі й екстремальні погодні явища. Однак середній вік станцій у світі –понад 30 років, тож і планувалися вони кілька десятиліть тому. До сучасних кліматичних умов вони просто не пристосовані», – додають в Екодії.

В Україні атомні станції хибно вважати екологічними і дешевими – ЕкодіяЯк зазначається, особливо тривожний для атомної енергетики наслідок зміни клімату – це нестача води. За прогнозами науковців, це головний ризик для нашого регіону.

«Він не лише потенційний, а й уже помітний – наприклад, для охолодження двох блоків Хмельницької АЕС вже зараз у найспекотніші періоди доводиться брати додаткову воду з річки Горинь», – наголосили експерти.
Також вони вказали про сумнівність добудови двох блоків Хмельницької АЕС, оскільки в такому разі дефіцит води для охолодження буде значно більший. Додамо, що компанія Bunge збирається побудувати маслосховище і відстійник для великовантажного транспорту в Миколаєві (Інгульський район). Проте місцеві жителі протестують.


Джерело: Екодія

В Україні ще одна область потрапила в "червону" зону: Які регіони "закрито" на карантин

вівторок, 13 квітень 2021, 15:28

В Україні знову розширили список "червоних" зон карантину – з 00:00 15 квітня найгірший рівень епідемічної небезпеки розповсюдження COVID-19 буде встановлено також на території Полтавської області, передають Патріоти України. Рішення було ухвалено на п...

"500 тысяч россиян не полетят в Турцию: all inclusive вреден для печени. Теперь путевки для украинцев должны подешеветь. Спасибо Путину за это", - Фурса

вівторок, 13 квітень 2021, 15:22

""Эрдоган и Зеленский о чем то поговорили, а 500 тысяч россиян не поедут в Турцию, хоть уже купили билеты. Вот что значит творческий подход к бомбежке Воронежа. Мелочь, а приятно", - пише у своєму блозі Сергій Фурса, передають Патріоти України, і продо...