Переяславець, лідер громадської ініцвативи "Корінь нації" Микола Богатир впродовж кількох років відшуковує унікальні дерева, показує їх у своїх туристичних презентаціях та розповідає цікаві історії про такі знахідки не тільки землякам, гостям краю, а й усім українцям через соцмережі, повідомляють Патріоти України з посиланням на видання Переяслав-сіті.
З-поміж неймовірних дерев, що зростають на території Переяславщини, Бориспільщини та сусідніх громад є дерева-"друзі" видатних діячів України, дерева з цікавою історією, а також дерева незвичайних форм. Саме така береза-тризуб росте у центрі села Дем'янці Переяславської громади. Її стовбур природньо сформувався у вигляді символу нашої держави.
Водночас у світі є і рукотворні такі дива – арбоскульптури (це різні форми декору і вжитку, що виготовлені-вирощені за спеціальною технікою із живих дерев). Зокрема, провідними світовими дизайнерами дерев є подружжя австраліців – Пітер Кук і Беккі Норті.
Світлини з красивого саду художників деревПоджружжя виростило особливий сад. Тут можна побачити "живі крісла", "дерев'яних людей", "дерева-елементи декору" тощо. Дерева чудернацьких і водночас вражаючих форм подружжя вирощує з 1998 року.
Тоді розпочалася копітка робота над вирощенням головного витвору мистецтва австралійських художників - prunus myrobalan, дикорослої сливи, виплеканої у формі стільця. Наразі це красиве зріле дерево, а також унікальний і функціональний предмет як меблів у ландшафтному дизайні – "живе крісло". Щоб досягти бажаного результату, Пітер та Беккі витратили дев'ять років.
Першим масштабним захопленням Пітера Кука було професійне виготовлення ювелірних виробів. Але наприкінці 1970-х років, під час прогулянки на природі, чоловік вирішив зробити меблі з дерева, ба, навіть не просто виготовити, а виростити!
І от зародилася ідея спробувати виростити стілець, над утіленням якої в життя Пітер розпочав роботу вже наступного дня. Перший позитивний результат заохотив подружжя продовжувати дивовижну справу.
Через роки відвідувачі їхнього саду дерева незвичайної форми почнуть називати "подарунком майбутному".
З-поміж іншого тут зростає дерево у формі українського тризуба. Скільки часу знадобилося подружжю для того, аби виростити дерево у такому вигляді, не відомо, але цей факт аж ніяк не впливає на почуття гордості від того, що в далекій Австралії зростає дерево-Герб України.
Рідкісний амулет віком 1600 років, знайдений археологами у стародавньому місті Адріанополіс (європейська частина сучасної Туреччини.-ПУ), містить зображення Соломона, який перемагає диявола. Ця знахідка апелює до вилучених з канонічної Біблії віршів, д...
Волейболіст Андрій Оробко розповів про причини, через які він не повернувся до України після єврокубкового матчу. Спортсмен зазначив, що на його вирішення вплинули проблеми з командою, включаючи втрату ключових гравців та дії керівництва клубу, передаю...