Рак є серйозним і поширеним захворюванням, що забирає мільйони життів щороку. Але вчені наблизилися ближче до розгадки причин його виникнення і створення нових ліків.
В австралійському Університеті Фліндерса група дослідників зробила відкриття в галузі походження раку, вивчивши особливі структури в нашій ДНК, відомі як циркулярні РНК. На відміну від типових лінійних ниток РНК, кільцеві РНК утворюють замкнуті петлі і викликали інтерес вчених завдяки своїй потенційній ролі в розвитку захворювань, зокрема раку. Вони дізналися про те, що ці структури здатні непомітно втручатися в роботу нашого організму і призводити до катастрофічних наслідків, пише Knowridge.
У результаті ретельного вивчення вчені виявили, що циркулярні РНК можуть прикріплятися до ДНК, яка слугує кресленням для створення і підтримки нашого тіла. Це приєднання іноді вносить у креслення помилки, схожі на друкарські помилки в підручнику. Вони можуть порушувати роботу клітин і потенційно призводити до таких захворювань, як рак, вважають учені.
Важливість цього відкриття стала очевидною після вивчення зразків крові новонароджених. Команда порівняла зразки крові немовлят, у яких згодом розвинулася лейкемія, з тими, у кого лейкемії не було, і виявила підвищений рівень певної циркулярної РНК у групі хворих. Цей висновок дає змогу припустити, що ці РНК можуть відігравати певну роль у тому, чому в одних людей розвивається рак, а в інших — ні.
Характерно, що глобальне потепління в Україні найбільш відчувається у зимові місяці і цей процес більш значний ніж у сусідів по Європі. Фахівці вказують, що середньодобовий показник температури в країні коливається від п'яти градусів морозу до п'яти гр...
В Україні деякі пенсіонери мають повну знижку на оплату житлово-комунальних послуг. Це стосується жителів сільської місцевості. Втім, не всіх. Про це йдеться в повідомленні Пенсійного фонду України, передають Патріоти України. Пенсіонерів, які до пенсі...