Нацполіція отримала новий привід для зупинки автомобілів

Згідно з українським законодавством, інспектори патрульної поліції мають 10 причин для зупинки автомобілів. Але з деяких пір у них з'явився новий привід для зупинки транспортних засобів, зазначають Патріоти України.

Справа в тому, що з 21 жовтня 2021 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України № 1236, за якою правоохоронцям надаються права щодо перевірки вакцинації від COVID-19 за допомогою планшетів програмі "Дія" або у паперовому вигляді. Тобто додалася додаткова підстава для зупинення автомобіля та перевірки у водіїв документів щодо вакцинації.

Проте, потрібно врахувати, що ця підстава для зупинки автомобілів не закріплена у Законі України "Про національну поліцію", а лише визначиться у постанові уряду. Тому юристи вважають дискусійним питання щодо правомочності поліцій зупиняти транспортні засоби для перевірки водіїв на вакцинацію від коронавірусу. Але в принципі ті мають таке право, і до цього потрібно бути готовим українським водіям.

Нагадаємо, що згідно із Законом України "Про національну поліцію", поліцейський має право зупинити автомобіль у 10 випадках. Наприклад, якщо водій порушив Правила дорожнього руху, якщо є очевидні ознаки технічної несправності транспортного засобу, якщо є інформація про причетність водія або пасажирів транспортного засобу до ДТП, кримінального чи адміністративного правопорушення та ін.

Обов'язкова ідентифікація в дії: Хто із пенсіонерів в Україні ризикує залишитися без виплат

вівторок, 16 квітень 2024, 6:52

Оформлення пенсійних виплат є важливим процесом, що вимагає від одержувачів регулярного підтвердження свого статусу. Про це повідомили в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області, передають Патріоти України. Як кажуть чиновники...

Повівся на забаганку малого собі на голову: Американець подарував синові восьминога і незабаром дуже пошкодував про це (відео)

вівторок, 16 квітень 2024, 5:58

Спочатку сім'я з подивом виявила, що замість самця їм продали самку. Трохи згодом Терренс відклала яйця, які виявилися заплідненими. У результаті замість одного восьминога у Кліффордів з'явилося ще 50 штук. Кемерон Кліффорд, 36-річний стоматолог з Окла...