Якщо вас запитають, що, на вашу думку, було найціннішим серед втраченого на "Титаніку", більшість подумає про золотого, гроші, діаманти, але відповідь не така очевидна, стверджує біолог Скотт Треверс, передають Патріоти України з посиланням на Forbes.
Найцінніший пакунок, втрачений на "Титаніку", - понад 40 ящиків екзотичного пір’я, застрахованих на понад 2 мільйони доларів. Воно походило від "величезних" птахів і призначалося для нью-йоркських модисток.
Серед інших втрат — картина Меррі-Жозефа Блонделя "Черкеска у ванній", на яку подали позов на 100 000 доларів (еквівалент 2 мільйонів сьогодні); коштовне видання "Рубайят" Омара Хайяма; п’ять роялів Steinway; автомобіль Renault 1912 року; перші видання Френсіса Бекона; порцеляна та опіум.
На початку XX століття капелюшна мода в США потребувала все більше пір’я. Пір’я чапель, страусів, навіть цілі пташині тіла ставали частиною розкішних головних уборів. Попит з боку модисток, таких як Керолайн Ребу й Ліллі Даш, спричинив масове винищення птахів.
Найбільше постраждав каролінський папуга: "Його яскраве оперення було дуже популярним для виготовлення капелюхів", і популяція швидко зникла. Полювання особливо активізувалося в періоди розмноження, що пришвидшило зникнення.
Реакцією стало створення Товариства Одюбона та ухвалення у 1918 році Закону про мігруючих птахів. Це стало поворотним моментом у захисті дикої природи. Але для каролінського папуги було запізно — він став жертвою моди, яка невдовзі зникла.
Річка Чинаб, що протікає з Індії до Пакистану, різко обміліла після того, як індійська влада закрила шлюзи на греблях на союзній території Джамму і Кашмір, передають Патріоти України з посиланням на The Times of India. Індія перекрила всі шлюзи на гре...
Чудовий Lamborghini Miura P400 SV 1971 року, культовий класичний спорткар, буде виставлений на аукціон наприкінці цього місяця, повідомляють Патріоти України. Як пише Daily Express, експерти аукціону RM Sotheby's стверджують, що виставлена на продаж мо...