Вчені отримали повні дані після першого зближення космічного зонда Solar Orbiter з Сонцем. Завдяки цій інформації, дослідники побачили численні мікроспалахи на зірці. Про це повідомляє ESA, передають Патріоти України.
У космосі апарат буде перебувати дев'ять років, в тому числі його завдання - спостерігати за полярними регіонами Сонця і отримувати їх повні зображення, що відбудеться вперше в історії.
Зонд має десять наукових приладів, більшість яких захищені багатошаровим сонцезахисним щитом. Solar Orbiter опинився на мінімальній відстані від зірки, яка склала 77 мільйонів кілометрів, 15 червня. Знімки, отримані в екстремальному ультрафіолетовому діапазоні хвиль, дозволили виявити багато невеликих спалахів.
Так звані "багаття", як їх назвали вчені, в кілька мільйонів разів менш інтенсивні, ніж звичайні спалахи на Сонці, і їх було видно по всьому його диску. Механізми генерації "багать" ще належить з'ясувати, попередня гіпотеза - вони можуть грати роль в постачанні енергії в корону Сонця, тим самим забезпечуючи її нагрівання.
Зонд також передав дані про картину магнітного поля в зовнішніх шарах зірки, параметри сонячного вітру і іншу цінну для науки інформацію. Чергове зближення апарату зі світилом намічено на лютий наступного року, а в 2025-2029 роках за допомогою Solar Orbiter на Землі можна буде побачити полюси Сонця.
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...
У Харкові засудили жителя Краснокутської громади, який у вересні завдав ножового поранення чоловіку — той допомагав його дружині знести консервацію до погреба. Вирок 18 листопада виніс Орджонікідзевський районний суд Харкова, передають Патріоти України...