
Часто українці вітають одне одного суржиковою фразою "з наступаючим Новим роком" - як правильно українською сказати те ж саме порадив заслужений працівник освіти України - мовознавець та доцент Олександр Авраменко, передають Патріоти України.
Фрази "з наступаючим" немає в наших словниках, оскільки це "банальний суржик", розповів експерт в ефірі програми "Сніданок з 1+1". На його думку, найкраще вітати земляків з якимось святом без акценту на часову наступність - просто "з Новим роком" чи "з Різдвом Христовим", бо "здавна українці саме так вітали своїх родичів".
"А й справді, навіщо наголошувати на часі, коли і так усі чудово розуміють, що ось-ось свято настане…", - сказав експерт. Авраменко додав, що суржикову фразу "з наступаючим" грамотно також заміняти вітаннями "з передсвятом" чи "з прийдешнім".
Цього літа робота української енергомережі напряму залежатиме від погодних умов та російських атак. У найближчі місяці країна може знову стикнутися з нестачею потужностей, що спричинить тимчасові перебої з електропостачанням. Можуть запровадити аварійн...
Українські прізвища зберігають у собі не лише родову історію, а й відбиток характеру, професій та навіть рівня освіченості предків. У давнину прізвища часто формувалися як оцінка людини громадою – за її розум, кмітливість або вміння вирішувати складні ...