
Науковці з Даляньського інституту хімічної фізики (Китай) представили новий тип джерела живлення — газо-твердофазну гідридно-іонну батарею, яка може поєднувати зберігання водню та виробництво електроенергії, передають Патріоти України.
Ідея технології полягає в тому, щоб уникнути проблем традиційних водневих систем, які потребують високого тиску або наднизьких температур. Натомість нова батарея використовує взаємодію металевого магнію та водню, перетворюючи газ у стабільну тверду форму — гідрид магнію.
Під час розряджання водень зв’язується з металом, а під час заряджання процес відбувається у зворотному напрямку. Таким чином система працює без громіздких резервуарів і кріогенного обладнання
За даними дослідників, ефективність системи може досягати близько 93,9%, що значно перевищує традиційні методи зберігання водню. Також повідомляється про високу питому ємність та стабільну роботу в широкому температурному діапазоні — від морозу до високих температур.
У лабораторних випробуваннях батарея демонструвала стабільну роботу протягом десятків циклів заряджання-розряджання, зберігаючи більшу частину своєї ємності.
Якщо технологію вдасться масштабувати, вона може змінити підхід до живлення електроніки: від смартфонів до портативних комп’ютерів, де замість звичних зарядних пристроїв можуть використовуватися змінні енергетичні капсули.
Втім, наразі розробка перебуває на стадії досліджень, і до масового впровадження може знадобитися ще кілька років роботи над стабільністю, безпекою та вартістю виробництв
В Одесі пляж, на якому унаслідок атаки російського безпілотника загинула молода жінка та постраждав чоловік, не належить до офіційно дозволених зон відпочинку. Про це повідомив виконуючий обов'язки міського голови Одеси Ігор Коваль, передають Патріоти ...
Українці продовжують платити за природний газ за фіксованим тарифом 7,96 грн за кубометр, однак суми в платіжках можуть зростати через інші складові комунальних послуг, передають Патріоти України. Як зазначають експерти, зокрема колишній очільник “Опер...