Бельгія подарувала Україні своє легендарне науково-дослідне судно

"Бельгіка" прибуде до Одеси в жовтні 2021 року. Дорогою вчені займатимуться дослідженнями.

Бельгія передала Україні науково-дослідне судно

Україна отримала від Бельгії легендарне науково-дослідне судно Бельгіка. Воно призначається для проведення екомоніторингу Чорного й Азовського морів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

"Це дозволить Україні відновити дослідження та посилити екологічний моніторинг Чорного й Азовського морів, допоможе успішно впроваджувати Директиви ЄС щодо морського навколишнього середовища. Більш того, заплановано спільні українсько-бельгійські наукові дослідження, як у Чорному, так і Північному морі", - йдеться в повідомленні.

Міністр захисту довкілля Роман Абрамовський подякував Королівству Бельгія за такий необхідний подарунок.

"Цей корабель, який є плавучою лабораторією, був флагманом бельгійської морської науки протягом 37 років", - сказав Державний секретар з питань відновлення та стратегічних інвестицій, який є відповідальним за наукову політику, заступник міністра економіки і праці Бельгії Томас Дьормін.

За його словами, Бельгіка досліджувала майже мільйон кілометрів моря. На кораблі було проведено більше тисячі наукових кампаній.

Судно вирушить із бельгійського порту Зебрюгге в Одесу. Бельгіці належить пройти 8,6 тисячі кілометрів. За час проходження шляху вчені оцінять наявність плавучого сміття, відберуть проби морської води і донних відкладень для проведення унікального скринінгу на десятки тисяч речовин-забруднювачів і мікропластику. А також виділять ДНК з довкілля, щоб оцінити біорізноманіття та аналіз поширення генів стійкості до антибіотиків у морських мікроорганізмах.

>Очікується, що судно прибуде в Україну в жовтні 2021 року. Тут воно отримає нове ім'я та почне свою діяльність у Чорному й Азовському морях.

Хіти тижня. В Індії дівчинку з хоботом замість носа визнали втіленням на землі бога благополуччя і мудрості Ганеші (фото, відео)

вівторок, 28 вересень 2021, 3:00

Шестирічна дівчинка Лакшмі народилася з деформацією. Замість носа у неї на обличчі знаходиться довгастий хобот. Фото. Дівчинку з Індії, яка народилася з хоботом замість носа, визнали втіленням божества на землі. Про це повідомляє британське видання Dai...

Хіти тижня. Дніпрян шокує новий "цар-балкон", який нагадує труну й може поховати не лише дивакуватих хазяїв (фотофакти)

вівторок, 28 вересень 2021, 1:00

У Дніпрі на правому березі з'явився "цар-балкон", який візуально нагадує труну. Важливо, що він може бути небезпечним для місцевих жителів, повідомляють Патріоти України з посиланням на Суспільне. Так, балкон знаходиться в Шевченківському районі міста ...