
У Чернігівській області від ботулізму помер 74-річний чоловік. Він захворів, наївшись кров'яної ковбаси домашнього приготування, яка пролежала близько двох місяців у холодильнику. Про це повідомив Центр громадського здоров'я МОЗ, передають Патріоти України.
"Постраждалий у стані середньої важкості звернувся по медичну допомогу наступного дня після вживання підозрілого продукту. Чоловіка госпіталізували до інфекційного відділення районної лікарні", - йдеться в повідомленні.
Проте за тиждень хворий утік з лікарні. Чотири дні потому чоловіка госпіталізували вже в обласну лікарню, де він за два дні помер. З початку року в Чернігівській області вже зареєстрували 10 випадків ботулізму, три з них стали смертельними.
Загалом в Україні за п'ять місяців 2021 року зареєстрували 43 випадки ботулізму, серед хворих - одна дитина. Шестеро людей померли.
Ботулізм — це тяжке харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, що містять ботулотоксини. Часто до отруєння призводять вживання в'яленої й соленої риби, м'ясних, рибних, овочевих і грибних консервів та інших м'ясних виробів. Найкращий спосіб захистити здоров'я — утримуватися від споживання їжі, в якості якої сумніваєтеся.
Кабінет Міністрів України розпочав масштабне оновлення системи бронювання військовозобов’язаних. 30 травня уряд ухвалив постанову, яка до 1 вересня 2026 року має повністю змінити підходи до бронювання для бізнесу та працівників. Підприємствам надали пе...
24 червня Міністерство оборони України у межах трансформації Сил оборони запровадило новий базовий контракт для військовослужбовців на небойових посадах. Контракт передбачений для діловодів, бухгалтерів, майстрів, кухарів та інших фахівців на посадах, ...