Бережіть себе: На Чернігівщині чоловік поїв ковбаси та помер

У Чернігівській області від ботулізму помер 74-річний чоловік. Він захворів, наївшись кров'яної ковбаси домашнього приготування, яка пролежала близько двох місяців у холодильнику. Про це повідомив Центр громадського здоров'я МОЗ, передають Патріоти України.

"Постраждалий у стані середньої важкості звернувся по медичну допомогу наступного дня після вживання підозрілого продукту. Чоловіка госпіталізували до інфекційного відділення районної лікарні", - йдеться в повідомленні.

Проте за тиждень хворий утік з лікарні. Чотири дні потому чоловіка госпіталізували вже в обласну лікарню, де він за два дні помер. З початку року в Чернігівській області вже зареєстрували 10 випадків ботулізму, три з них стали смертельними.

Загалом в Україні за п'ять місяців 2021 року зареєстрували 43 випадки ботулізму, серед хворих - одна дитина. Шестеро людей померли.

Ботулізм — це тяжке харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, що містять ботулотоксини. Часто до отруєння призводять вживання в'яленої й соленої риби, м'ясних, рибних, овочевих і грибних консервів та інших м'ясних виробів. Найкращий спосіб захистити здоров'я — утримуватися від споживання їжі, в якості якої сумніваєтеся.

Українці можуть назавжди втратити землю: Ось хто ризикує залишитися без ділянки

субота, 27 червень 2026, 13:12

Українці, які досі не оформили право власності на земельні паї, ризикують втратити свої ділянки. Остаточний термін для завершення всіх процедур встановлено на 1 січня 2028 року — після цієї дати землю можуть передати у комунальну власність територіальн...

Пенсіонери можуть отримувати більше грошей: Осьхто має право на додаткові виплати

субота, 27 червень 2026, 12:58

У той час як деякі пенсіонери можуть отримувати щомісячну надбавку в розмірі 650 гривень, інші цілком можуть розраховувати на одноразову виплату в розмірі 3100 гривень. При цьому багато українських пенсіонерів не знають, що можуть отримувати не лише ос...