Бережіться! Інфекціоністка вказала на характерні симптоми COVID-19 у дітей

У період пандемії коронавірусу будь-які прояви респіраторних захворювань можуть бути його ознакою. Однак у дітей є такі характерні симптоми нової хвороби, як блювота і розлади шлунку. Про це розповіла дитяча інфекціоністка з Кривого Рогу, лікарка вищої категорії Світлана Куніцина, передають Патріоти України.

В решті ж, за її словами, у дітей практично такі ж симптоми COVID-19, як і у дорослих: підвищена температура у трьох чвертях зареєстрованих випадків і кашель в 60% випадків.

Куніцина підкреслила, що загалом діти хворіють легше, ніж дорослі пацієнти. Тому проблеми з утрудненим диханням, відчуття браку повітря і лихоманка у них діагностуються вкрай рідко.

Однак якщо батьки запідозрили у дитини коронавірус, то медикиня порадила не займатися самолікуванням, а звернутися за консультацією до фахівця.

"Під час пандемії наявність всіх інших респіраторних хвороб не відкидається. У дитини підвищується температура і з'являється кашель. Звісно, батьки звертаються до лікаря. Я хочу сказати що дітям, поки вони ходять в школу або садок і не мають контакту з підтвердженим випадком коронавірусу, навряд лікарі порекомендують пройти обстеження на коронавірусну інфекцію", – сказала інфекціоністка.

Що ж до пацієнтів з ознаками ГРВІ загалом, незалежно від віку, то, акцентувала увагу Куніцина, і температура, і кашель, і нежить можуть стати приводом для підозр інфікування коронавірусом.

"Є такі публікації, де йдеться про те, що до 80% випадків інфікування коронавірусом – це стерті, безсимптомні або легкі форми і близько 20% протікають в середньо важкій і важкій формі. Якщо є якісь симптоми типу ГРЗ, вони на тлі епідемії, звичайно ж, повинні розцінюватися як потенційно можлива коронавірусна інфекція", – зазначила лікарка.

Разом з тим, переконана вона, наявність пандемії не виключає можливість захворювання іншими респіраторними інфекціями, включаючи вірусні та бактеріальні.

"У когось є симптоми, характерні не тільки, а в основному для цього захворювання – гавкітливий кашель. Для коронавірусу дуже специфічний симптом це – втрата нюху. Насправді за жодних інших респіраторних захворюваннях цей симптом особливо не спостерігається. Це специфічний симптом", – пояснила інфекціоністка.

"Одразу говорили, що нежитю при коронавірусі немає, а зараз ми бачимо, що це один з основних симптомів. Наявність нежитю не виключає можливості наявності коронавірусної інфекції. Кашель – він може бути, а може і не бути. Температура теж може бути різною – від нормальної до гіпервисокої. Також присутні слабкість стомлюваність, сонливість. Навіть починається хвороба з того, що людина відчуває незрозумілу невмотивовану іншими причинами слабкість", – додала лікарка.

Хіти тижня. Скрепне бабло "не пахне"? Українська співачка-зрадниця приїхала в Київ "подихати рідним повітрям"

субота, 24 жовтень 2020, 18:00

Два роки тому співачка переїхала до країни-агресора. «За три дні до дня народження захотілося подихати рідним київським повітрям, побродити по вуличках, підвести підсумки і підготуватися до нового стрибка», - зазначила вона у підписі до знімків. За шіс...

"Приречені": Названо знаки Зодіаку, з якими дуже важко побудувати стосунки

субота, 24 жовтень 2020, 17:28

З деякими знаками Зодіаку будувати стосунки складніше, ніж з іншими, через властиві їм риси характеру. Астрологи назвали трійку знаків Зодіаку, над стосунками з якими вам доведеться істотно попітніти, передають Патріоти України. Діва не підпускає до се...