Бережіться! Лікар, який виявив вірус Ебола, попередив про нові загрози для людства після коронавірусу

У 1976 році доктор Жан-Жак Муємбе Тамфум працював в команді вчених, які розслідували перший відомий спалах вірусу Ебола. У бесіді з CNN він попередив, що в майбутньому людству загрожує ще більше пандемій - більш смертоносних, ніж Covid-19, передають Патріоти України.

44 роки тому Муємбе взяв перші зразки крові у жертв загадкової хвороби, яка викликала кровотечу і вбила близько 88% пацієнтів і 80% персоналу лікарні Ямбуку в Заїрі (нині - Демократичній республіці Конго). Тоді пробірки з кров'ю відправили до Бельгії і США, де вчені виявили новий вірус і назвали його "Ебола" на честь річки, що протікала недалеко від епіцентру спалаху. Вважається, що хвороба передалася людям від інфікованих тварин - кажанів, горил, шимпанзе, антилоп і дикобразів.

Сьогодні професор Муйембе керує Національним інститутом біомедичних досліджень в Кіншасі, і попереджає про нові небезпечні інфекції, які можуть переходити від диких тварин до людей.

"Зараз ми живемо в світі, де будуть з'являтися нові патогени, що загрожують людству, - сказав учений. - Якщо ви вторгаєтеся в ліс, ви міняєте екологію. Комахи та щури покинуть це місце і прийдуть в села. Так і відбувається передача вірусів. Так, я думаю, що майбутні пандемії можуть бути більш смертоносними, ніж Covid-19".

В Конго на вуличних ринках досі продають м'ясо крокодилів, шимпанзе та інших екзотичних тварин. Експерти побоюються, що будь-яка з них може переносити новий небезпечний вірус, який вразить людей подібно Еболі, Covid-19 або пташиному грипу H5N1.

"Ми втручаємося в тропічні ліси та інші дикі ландшафти, де мешкає багато видів тварин і рослин. Усередині цих істот можуть перебувати невідомі віруси, - написав Девід Кваммен, науковий журналіст і автор книг про природу і медицину. - Ми рубаємо дерева; ми вбиваємо тварин або поміщаємо їх в клітки і відправляємо на ринки. Ми руйнуємо екосистеми і позбавляємо віруси від їх природних носіїв. Коли це станеться, їм знадобиться новий носій. Наприклад, ми".

Радониця, Проводи, Гробки... Коли 2025 року поминати покійних і як правильно це робити

вівторок, 29 квітень 2025, 0:33

У поминальну неділю на кладовищі зустрічається енергія живих і мертвих - небіжчики при вході на цвинтар зустрічають своїх родичів. Проводи, Гробки, а по-церковному - Радониця - це спеціально відведені в православному календарі дні, щоб побувати в місця...

У Карпатах дівчина загинула, втікаючи від ведмедя

понеділок, 28 квітень 2025, 23:55

Громадськість вимагає поновити ліцензію на відстріл найбільшого хижака, що через ріст популяції став небезпечним для людей за межами заповідників. У центральній частині Румунії 18-річна туристка загинула, намагаючись утекти від ведмедя. Як повідомляє D...