В Україні одним з головних показників для термінової госпіталізації є частота дихання. Якщо вона знижується до 10 або підвищується до 30, то пацієнту необхідна термінова допомога медиків. Однак не всі українці знають, на що саме слід звертати увагу і як правильно порахувати частоту свого дихання, передають Патріоти України.
Лікар імунолог-алерголог Володимир Болібок зазначив, що задишка є самим небезпечним симптомом COVID-19 і розповів, як в домашніх умовах швидко порахувати своє дихання і визначити, чи потрібно терміново звертатися до лікаря.
Він пояснив, що рахувати частоту дихання потрібно тільки в стані спокою і пам'ятати про те, що при підвищеній температурі людині стає важче дихати.
"Сіли в крісло, заспокоїлися, і просто дихаєте, рахуєте своє дихання. Для здорового дорослого частота дихання становить від 16 до 20 вдихів у хвилину. Якщо дихання частішає, це говорить про те, що розвивається дихальна недостатність", - зазначив фахівець.
Болібок розповів, що небезпечним є поєднання задишки та тахікардії й в таких випадках необхідна комп'ютерна томографія легенів. "Якщо людина без температури має прискорений ритм серця і задишку, то це говорить про те, що потрібно бити тривогу, викликати лікаря, робити КТ легенів", - пояснив лікар.
Українських військовослужбовців, які беруть участь у боях проти Росії із 2022 року, поступово виводитимуть із фронту. Про це заявив заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк під час години запитань до уряду у Верховній Раді, пе...
Бронювання від мобілізації дає військовозобов’язаному право на відстрочку від призову. Але трапляються випадки, коли людину мобілізують навіть попри чинну броню, передають Патріоти України. Адвокатка юридичної компанії "Riyako&Partners" Катерина Аніщен...