В Україні одним з головних показників для термінової госпіталізації є частота дихання. Якщо вона знижується до 10 або підвищується до 30, то пацієнту необхідна термінова допомога медиків. Однак не всі українці знають, на що саме слід звертати увагу і як правильно порахувати частоту свого дихання, передають Патріоти України.
Лікар імунолог-алерголог Володимир Болібок зазначив, що задишка є самим небезпечним симптомом COVID-19 і розповів, як в домашніх умовах швидко порахувати своє дихання і визначити, чи потрібно терміново звертатися до лікаря.
Він пояснив, що рахувати частоту дихання потрібно тільки в стані спокою і пам'ятати про те, що при підвищеній температурі людині стає важче дихати.
"Сіли в крісло, заспокоїлися, і просто дихаєте, рахуєте своє дихання. Для здорового дорослого частота дихання становить від 16 до 20 вдихів у хвилину. Якщо дихання частішає, це говорить про те, що розвивається дихальна недостатність", - зазначив фахівець.
Болібок розповів, що небезпечним є поєднання задишки та тахікардії й в таких випадках необхідна комп'ютерна томографія легенів. "Якщо людина без температури має прискорений ритм серця і задишку, то це говорить про те, що потрібно бити тривогу, викликати лікаря, робити КТ легенів", - пояснив лікар.
В Україні зростає кількість випадків утворення торнадо та смерчів, які можуть стати ще небезпечнішими. Про це повідомив метеоролог Ігор Кибальчич виданню «Телеграф», передають Патріоти України. У літній період в Україні очікується підвищена ймовірність...
Нове дослідження показало, що іонізуюче випромінювання під час проведення комп’ютерної томографії може призвести до раку, передають Патріоти України. Щоб дізнатися, чи може комп’ютерна томографія викликати рак, науковці університету Каліфорнії у Сан-Фр...