Бережіться! Лікар назвав найбільш небезпечний симптом коронавірусу

В Україні одним з головних показників для термінової госпіталізації є частота дихання. Якщо вона знижується до 10 або підвищується до 30, то пацієнту необхідна термінова допомога медиків. Однак не всі українці знають, на що саме слід звертати увагу і як правильно порахувати частоту свого дихання, передають Патріоти України.

Лікар імунолог-алерголог Володимир Болібок зазначив, що задишка є самим небезпечним симптомом COVID-19 і розповів, як в домашніх умовах швидко порахувати своє дихання і визначити, чи потрібно терміново звертатися до лікаря.

Він пояснив, що рахувати частоту дихання потрібно тільки в стані спокою і пам'ятати про те, що при підвищеній температурі людині стає важче дихати.

"Сіли в крісло, заспокоїлися, і просто дихаєте, рахуєте своє дихання. Для здорового дорослого частота дихання становить від 16 до 20 вдихів у хвилину. Якщо дихання частішає, це говорить про те, що розвивається дихальна недостатність", - зазначив фахівець.

Болібок розповів, що небезпечним є поєднання задишки та тахікардії й в таких випадках необхідна комп'ютерна томографія легенів. "Якщо людина без температури має прискорений ритм серця і задишку, то це говорить про те, що потрібно бити тривогу, викликати лікаря, робити КТ легенів", - пояснив лікар.

Фінський художник намалював картину "Пам'яті українського героя" (фото)

субота, 25 березень 2023, 23:53

Фінський художник Кай Стенвалл зобразив Героя України Олександра Мацієвського в останні секунди його життя, яке окупанти обірвали після слів «Слава Україні». Портрет захисника з’явився у Instagram митця, передають Патріоти України. Кай Стенвалл прослав...

На обличчя... натягнули маску за допомогою штучного інтелекту: Українські актори вимагають не випускати в ефір СТБ серіал із росіянином

субота, 25 березень 2023, 23:43

На телеканалі СТБ стартує показ серіалу «Останній лист коханого». Одну з головних ролей в кінокартині зіграв російський артист Прохор Дубравін. За допомогою дипфейку його обличчя замінили на українського актора Дмитра Саранскова. Українські актори закл...