Бережіться! Лікар розповіла, чому алкоголь і антибіотики суворо заборонено змішувати

Лікар розповіла, чому не можна змішувати антибіотики з алкоголем, і чим це загрожує. Справа в тому, що деякі препарати майже напевно чреваті побічними ефектами, якщо їх змішати з алкоголем. Таку думку висловила Джессіка Нухаванді, фармацевт з Лос-Анджелеса, передають Патріоти України.

Нухаванді перерахувала антибіотики, які категорично не можна вживати одночасно з алкоголем:

  • Метронідазол (Флагіл) - антибіотик, який використовують для лікування бактеріальних або паразитарних вагінальних інфекцій, шлунково-кишкового тракту, печінки або мозку.
  • Тинідазол (Тиндамакс) - використовують для лікування вагінальних інфекцій і ШКТ.

При прийомі цих препаратів потрібно повністю відмовитися від алкоголю, навіть спиртовмісних ліків.

Якщо ж ви вживаєте алкоголь з цими ліками, швидше за все у вас виникнуть спазми в животі, нудота, головний біль, блювання, прискорене серцебиття. Зазвичай побічні ефекти проходять протягом декількох годин, але якщо так не відбувається, зверніться за невідкладною допомогою.

Лікар розповіла і про інші антибіотики, які несумісні з алкоголем. Але побічні ефекти тут можуть бути менш серйозними.

Сульфаметоксазол-триметоприм (Бактрим ДС) - приймають при інфекціях сечовивідних шляхів і шкіри.

Цефотетан (цефотан) - ним лікують бактеріальні інфекції легенів, шкіри.

Лінезолід (Зивокс) - його призначають для лікування інфекцій шкіри, пневмонії. Поєднання того препарату з алкоголем може викликати стрибок тиску.

Ізоніазид (нидразид) використовується для лікування туберкульозу. Разом з алкоголем може призвести до ураження печінки.

Лікар додала, що існує багато антибіотиків, які не вступлять в таку гостру реакцію з алкоголем. Але вживання алкоголю безпосередньо не вплине на ефективність препаратів. І, можливо, вашому організму доведеться витратити більше часу на те, щоб одужати.

Хіти тижня. Статистика, котру не дадуть ні Степанов, ні Ляшко, ні Банкова: Колишній санлікар України назвав реальну кількість вже перехворілих на COVID-19

середа, 2 грудень 2020, 3:00

Смерті від ковіду МОЗ взагалі не діагностує, і через халатність, і щоб не лякати населення. Близько 10 млн. осіб, вже перехворіла коронавірусом за увесь час епідемії в Україні. Про це заявив колишній санітарний лікар України Святослав Протас, зазначают...

Хіти тижня. Вчені виявили новий коронавірус в Азії, який проливає світло на появу COVID-19

середа, 2 грудень 2020, 2:00

Вчені з Інституту Пастера в Камбоджі знайшли новий вірус, який тісно пов'язаний SARS-CoV-2, що виявили у Китаї. Про це повідомляє The Mirror, передають Патріоти України. Вірус був виявлений у двох підковоподібних кажанів. Дослідники вважають, що це оди...