Бережіться! Лікарі назвали продукти, які викликають 90% видів раку і метастази

У новому дослідженні вчені з'ясували, які продукти є потенційно небезпечними та можуть значно підвищити ризик розвитку раку і поширення метастаз в організмі. Про це йдеться в статті Express, передають Патріоти України.

Як пояснюють вчені, найнебезпечнішою добавкою в багатьох продуктах є пальмітинова кислота. Це кислота, яка міститься в пальмовій олії, і вона може змінювати геном раку. А це призводить до збільшення ймовірності поширення раку в організмі.

Розвиток метастаз при онкології є ключовою проблемою в лікуванні раку. Саме цей процес призводить до летальних випадків серед хворих з онкологією.

З'ясувалося, що метастази починають поширюватися по організму швидше через їжу з жирними кислотами. Однією з таких жирних кислот є пальмітинова, яка міститься в пальмовій олії. Ця кислота переводить ракові клітини в регенеративний стан і дозволяє їм формувати сигнальні мережі за межами пухлини.

Пальмова олія використовується у виробництві багатьох харчових продуктів: тістечка, шоколад, печиво, маргарин, жири для смаження. Також це масло використовують у виробництві косметики: милі, шампунях, миючих засобах і навіть для виробництва біопалива.

"Це ретельне і всебічне дослідження, яке передбачає, що вплив основного компонента пальмової олії надовго змінює поведінку ракових клітин, роблячи їх більш схильними до прогресування через місцевого впливу до потенційно летального метастатичного захворювання",- розповів директор Кембриджського інституту онкологічних досліджень, професор Грег Хеннон.

Він зазначив, що з огляду на переважання пальмової олії як інгредієнт оброблених харчових продуктів, це дослідження дає сильну мотивацію для подальшого вивчення того, як вибір дієти впливає на ризик прогресування пухлини.

В Україні завезли устриці із небезпечним вірусом - морепродукти вилучають із продажу

понеділок, 20 березень 2023, 11:59

Не встиг в Україні вщухнути резонанс від завезених з-за кордону морепродуктів з канцерогеном, як Держпродспоживслужба виявила в продажу устриці, заражені небезпечним вірусом. Делікатес потрапив в Україну із Франції, передають Патріоти України. Про вияв...

"У танку застряг снаряд": Стали відомі подробиці загибелі чотирьох військових у навчальному центрі "Десна"

понеділок, 20 березень 2023, 11:37

Трагедія, в результаті якої загинуло чотири військовослужбовці, сталася у навчальному центрі "Десна", що в Чернігівській області. Про це повідомляє Державне бюро розслідувань в Telegram, передають Патріоти України. Слідство повідомило, що 18 березня у ...