Бережіться! На Android-смартфонах виявили "додатки-колектори"

Фахівці компанії ESET виявили в магазині програм для Android додатки, які агресивним чином нагадували користувачам про необхідність виплати по кредиту. Про це повідомляється у звіті на сайті організації, передають Патріоти України.

Знайдені програми об'єднані під назвою SpyLoan. Програми належать різним фінансовим організаціям і дозволяють користувачам отримати кредит або швидку позику. У певних випадках програма може загрожувати споживачеві чи навіть зв'язуватися з його близькими та знайомими людьми.

Після встановлення «додаток-колектор» вимагає велику кількість дозволів — наприклад, доступ до камери, журналу дзвінків, списку контактів. Через деякий час після активації програма починає загрожувати користувачеві — навіть у тому випадку, якщо він відправив заявку на позику, але не отримав грошей або зовсім не подавав жодних заявок.

Фахівці ESET розповіли, що програми мають доступ до списку контактів, тому надсилали повідомлення знайомим користувача. В них говорилося, що споживач взяв кредит і не збирається повертати гроші.

У Google вже відреагували на проблему і видалили 17 із 18 виявлених програм. У компанії відзначили, що видалені програми мали близько 12 мільйонів завантажень, основні користувачі цих додатків проживають у Мексиці, Індії, Таїланді, Індонезії, Нігерії, Філіппінах, Єгипті, В'єтнамі, Сінгапурі, Кенії, Колумбії та Перу.

Новий закон про мобілізацію: Стало відомо, хто із жінок може отримати повістку

вівторок, 23 квітень 2024, 7:30

У новому законопроєкті про мобілізацію є кілька положень щодо мобілізації жінок. Зокрема, умови закону визначають, що жінки можуть піти на службу лише добровільно. Про це йдеться в тексті закону про мобілізацію, передають Патріоти України. Зазначаєтьс...

Скорочення будуть практично в усіх галузях: Українців частіше звільнятимуть, ніж братимуть на роботу - прогноз

вівторок, 23 квітень 2024, 6:43

Найближчим часом український ринок праці перебуватиме у досить статичному стані: в основних секторах економіки не очікується як різкого зростання вакансій, так і хвилі звільнень, передають Патріоти України. Втім, компанії, які мають намір змінювати к...