Бережіться, нова схема! Шахраї намагаються вкрасти посилки українців на "Новій пошті" за підробленими документами

В Україні шахраї почали намагатись забирати чужі посилки на "Новій пошті" за підробленими документами. Діють вони групами по кілька осіб і працюють із посилками, які отримувач відмовляється приймати та відправляє назад. Про такий випадок розповів користувач соцмереж із Вінниці. У нього аферисти хотіли вкрасти товар на 175 тис. грн, передають Патріоти України.

"Надходить замовлення на [відправку] 7 ігрових вживаних ноутбуків до Києва. Загальна вартість товару 175 тис. грн. У Києві цей товар оглядають та відмовляються від отримання. Потім [ми дізналися], що подивилися лише 1 ноутбук із 7. Тобто це був формальний перегляд", – розповідає деталі того, що сталося, чоловік.

Після цього, за його словами, посилка повернулася до Вінниці. У відділення "Нової пошти" по неї прийшов інший чоловік, який "показав паспорт, що він і є відправником".

"Тобто він якимось чином підробив паспорт. І хотів забрати ці ноутбуки наче він це ми. І тому, що у нього є паспорт, йому ці ноути можуть видати навіть без смс", – пояснив реальний відправник.

Втім, зазначив він, вкрасти ноутбуки шахраю не вдалося. Однак лише з тієї причини, що у "Новій пошті" були знайомі з реальним відправником.

"Нас набрали, ми під'їхали, але той сів у тачку і змотав. Зрозуміло, що потрібно було викликати правоохоронців. Але нам пояснили, що працівники "Нової пошти" здивувалися, що таке може статися", – резюмував він.

Що кажуть у "Новій пошті"

У самій "Новій пошті" вже відреагували на ситуацію. Під репостом цього відео в X (ексTwitter) вони уточнили: за умовами компанії, "ідентифікація по СМС додатково також здійснюється".

Поштовий оператр також надав посилання на правила отримання відправлень. Де справді вказується, що для цього потрібно надати смс – причому як фізособам-підприємцям (ФОПам), так і їхнім представникам.

Втім, визнали користувачі соцмережі, виключати окремих випадків неналежного виконання персоналом своїх обов'язків не можна. А тому існувала ймовірність того, що за інших обставин посилку шахраю видати все-таки могли.

В Україні податкова запланувала перевірки ФОПів та іншого бізнесу до кінця року: Де буде найбільше

середа, 24 липень 2024, 19:15

Державна податкова служба (ДПС) України запланувала на 2024 рік понад 3,3 тис. перевірок компаній та фізосіб-підприємців (ФОП). Згідно з відкритими даними, перевірки цього року слід очікувати 2450 компаніям і 915 ФОПам. Найактивніше перевірятимуть бізн...

""Є кількісні показники, які треба виконувати": У ТЦК назвали причину примусової мобілізації та пообіцяли призвати не всіх українців

середа, 24 липень 2024, 18:50

Той факт, що деяких українських військовозобов'язаних чоловіків примусово доправляють до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП), є наслідком ігнорування вимог закону про мобілізацію. Таку думку озвучив газеті "Вечірній...