Бережіться! Вчені заявили про новий спосіб зараження коронавірусом

Китайські вчені виділили живий штам SARS-CoV-2 із відходів життєдіяльності пацієнтів, заражених COVID-19, заявивши, що це підвищує ймовірність передавання інфекції через вдихання таких часток, передають Патріоти України.

За словами фахівців, схожим способом заразилися жителі одного з будинків у Гонконзі під час спалаху атипової пневмонії у 2003 році.

У науковій статті, зокрема, розповідається про випадок інфікування коронавірусом 78-річного жителя Уханя. Зазначається, що 17 січня його госпіталізували до лікарні з лихоманкою, кашлем і аномальним результатом комп'ютерної томографії грудної клітини. Пізніше, 22 січня, пацієнта помістили на апарат ШВЛ, але майже через місяць той помер.

Підтверджено шлях зараження COVID-19 через відходи життєдіяльності хворих на нього "Результати полімеразної ланцюгової реакції зі зворотною транскрипцією показали, що в зразках калу, зібраних із 27 січня по 7 лютого, наявний вірус. Водночас у фекаліях містилося більше вірусної РНК, ніж у респіраторних мазках", – йдеться в повідомленні.

Фахівці додають, що їм також вдалося виділити живий вірус із двох зразків відходів життєдіяльності, зібраних у інших хворих. На переконання китайських учених, це доводить, що вірус, який міститься в калі, є поширеним проявом COVID-19. Також це говорить про те, що коронавірусом можна заразитися фекально-оральним або фекально-аерозольним шляхом.

Наступник Патона, або Хто замінить 101-річну легенду на посаді очільника НАН України

неділя, 12 липень 2020, 6:10

Борис Патон перебуває на посаді президента НАН України 58 років. Борису Патону – 101 рік, 58 з яких він є президентом Національної академії наук України (НАНУ). У березні цього року з'явилася інформація, що науковець залишає свою посаду. Утім, він не й...

Хіти тижня. "Расистський символ переваги білих": У США відмовляються від знака ОК

неділя, 12 липень 2020, 0:10

Расистська інтерпретація жесту зробила його використання ризикованим. У США почастішали випадки заборони знака "OK", так як все більше людей вважають його знаком расизму, переваги білих і символом влади білих. Останнім великим скандалом стала поведінка...