Бережіться! Тривога та депресія збільшують ризик інсульту та інфаркту на 35 відсотків, - дослідження

У ході роботи було проаналізовано дані 71 тисячі осіб із середнім віком 49 років, 45 відсотків досліджуваних - чоловіки. Як повідомляє Medical Xpress, команда дослідників з Массачусетської лікарні загального профілю дійшла висновку, що хронічний стрес, спричинений тривогою та депресією, може збільшити ризик серцево-судинних захворювань, включаючи інфаркт та інсульт, на 35 відсотків, передають Патріоти України.

У ході роботи було проаналізовано дані 71 тисячі осіб із середнім віком 49 років, 45 відсотків досліджуваних – чоловіки. Інформація була зібрана в період з 2010 до 2020 року. У деяких піддослідних враховувалася генетична схильність у вигляді особливої чутливості до стресів. Близько 16 відсотків учасників приймали лікарські препарати від тривожного розладу чи депресії, проте після коригування цей показник не значно впливав на результати.

Учені виявили, що у 38 відсотків усіх досліджуваних під час спостереження розвинувся новий фактор ризику серцево-судинних захворювань: високий кров'яний тиск, високий рівень холестерину або цукровий діабет другого типу. У тих учасників, у яких раніше було діагностовано тривожний розлад чи депресію, новий фактор ризику розвинувся в середньому на шість місяців раніше протягом п'яти років, ніж у тих, хто не мав психічних захворювань. У середньому депресія та тривога підвищили ймовірність серйозних серцево-судинних подій приблизно на 35 відсотків.

Водночас у людей з високою генетичною схильністю до стресу перший фактор серцево-судинного ризику розвинувся у молодшому віці (в середньому на 1,5 року раніше, ніж у людей без генетичної схильності).

Війна триває: Аналітики дали прогноз, яким буде курс долара в Україні до кінця року

понеділок, 19 травень 2025, 8:05

Прогнози щодо курсу долара змінюються. Зокрема тому що Україна цьогоріч отримає рекордну допомогу. Повільна девальвація гривні очікується в другій половині нинішнього року. Про це йдеться в оновленому прогнозі інвесткомпанії Dragon Capital, передають П...

Українцям "підсовували" фальшиві долари: Ось які купюри найнебезпечніші

понеділок, 19 травень 2025, 6:25

В Україні побільшало підроблених купюр іноземної валюти – насамперед, доларів. У 2024 році низький рівень вилучення підроблених таких банкнот, що спостерігався у 2022-2023 роках, майже повернувся до рівня 2021 року. Найпопулярнішою серед шахраїв стала ...