Міжнародне дослідження показало наявність в пластикових дитячих іграшках 126 небезпечних речовин, які можуть викликати онкологічні захворювання. Незважаючи на те, що закони багатьох країн регулюють використання певних потенційно токсичних хімікатів в іграшках, на міжнародному рівні немає єдиного підходу, пише Science Alert, передають Патріоти України.
Токсичні речовини також можуть потрапляти до іграшок в процесі переробки забрудненого пластику, через необізнаність виробників або відсутності нормативних вимог в окремій державі.
Дослідники склали список із 419 матеріалів, з яких виробляють іграшки. З них відібрали 126 таких, що викликають занепокоєння, і розставили в порядку від найбільш нешкідливого до найбільш небезпечного. Для складання рейтингу використовували дані про ці речовини і те, як використовуються товари з них: як довго дитина зазвичай грає з іграшкою, чи кладе її до рота та скільки іграшок знаходиться в будинку на одну дитину.
Наявність 27 речовин, серед яких виділили фталати, антипірени і пластифікатори, регулюється законодавством низки країн, але їх як і раніше виявляють в іграшках.
Крім них вчені виявили 17 речовин, які не фігурують в списках матеріалів для іграшок і можуть бути небезпечними для здоров'я. Деякі з них почали використовувати як альтернативу шкідливим елементам, проте вони самі можуть становити загрозу.
Дослідники визначили максимально припустимий хімічний вміст для всіх речовин, що містяться в пластикових іграшках. Ця інформація може бути корисна для виробників.
Батькам же порекомендували простий метод того, як можна убезпечити своїх дітей – перестати оточувати їх новими пластиковими іграшками. Наприклад, в західних країнах на одну дитину в середньому припадає 18,3 кілограми іграшок з пластмаси на рік. "І ми тільки починаємо з'ясовувати, що насправді містить вся ця маса", – додали вчені.
У селі Мульчиці (Рівненська область) у школі вчитель, імовірно, побив учня. Про це 18 січня повідомила пресслужба Рівненського обласного управління Національної поліції у Facebook, передають Патріоти України. Правоохоронці зазначили, що під час монітор...
У Дніпрі викрили посадовців та медиків військово-лікарської комісії одного з районних територіальних центрів комплектування, а також працівників інших медичних установ міста, які підробляли чоловікам мобілізаційного віку результати аналізів на ВІЛ. Про...