Бережіться! У побутовій хімії виявили сотні небезпечних летких речовин

У побутовій хімії виявили сотні небезпечних летких речовин

Вчені з Робочої групи з охорони навколишнього природного середовища США (EWG) з'ясували, що засоби для чищення та освіжувачі повітря містять сотні потенційно небезпечних для здоров'я речовин. Найбільш безпечними виявилися засоби для прибирання, позначені як "екологічні", що не містять ароматизатори. Дослідження опубліковано у журналі Chemosphere, передають Патріоти України.

Хіміки вивчили 30 засобів для чищення, у тому числі універсальні засоби для чищення скла, освіжувачі повітря та інші. Вони виявили загалом 530 унікальних летких органічних сполук (ЛОС).193 з них були раніше ідентифіковані як потенційно здатні заподіяти шкоду здоров'ю, наприклад, пошкодити дихальну або репродуктивну систему, а також підвищити ризик розвитку раку. Деякі продукти виділяли ЛОС протягом кількох днів, тижнів і навіть місяців.

Небезпечні речовини було виявлено й у засобах, які позначено як "зелені", тобто безпечні для довкілля. Однак у порівнянні зі звичайними вони виділяли в середньому вдвічі менше ЛОС. Екологічні засоби, віднесені до категорії "без запаху", виділяли майже у вісім разів менше ЛОС, ніж звичайні. У середньому екологічні продукти без запаху виділяли всього чотири хімікати, що класифікуються як небезпечні, порівняно з приблизно 15 в екологічно чистих засобах з ароматизаторами та 22 у звичайних засобах.

Це говорить про те, що вибір екологічно чистих засобів для чищення або засобів для чищення без запаху може бути розумним для споживачів, стурбованих якістю повітря в приміщенні та потенційними ризиками для здоров'я.

Дослідження свідчать, що у людей, які працюють у сфері клінінгу, ризик розвитку астми підвищений на 50%, а ризик хронічної обструктивної хвороби легень на 43%. Жінки, які працюють у цій галузі, також стикаються з підвищеним ризиком раку легень.

Деякі дослідження показують, що більш часте використання певних засобів для чищення в приміщенні в період внутрішньоутробного розвитку і в дитинстві пов'язане з більш високим ризиком розвитку астми й задишки в дитинстві.

За оцінками дослідження 2018 року, половина ЛОС, відповідальних за забруднення повітря, походить зі споживчих товарів.

"Прокидатись - і щоранку знову втрачати тебе": Дівчина загиблого пілота "Джуса" зворушила мережу постом

п’ятниця, 29 вересень 2023, 18:26

Дівчина загиблого українського пілота Андрія Пільщикова із позивним "Джус" Меланія Подоляк зворушила мережу новим дописом. Вона зізналася, що ще довго не зможе прийняти свою втрату, постійно живе спогадами, і тому час від часу вихлюпує емоції і біль, щ...

В Україну ввірветься холодний атмосферний фронт: Синоптикиня назвала дату зміни погоди

п’ятниця, 29 вересень 2023, 17:54

Вже найближчими вихідними, а саме у неділю, 1 жовтня, в Україну увірветься холодний атмосферний фронт. Він принесе зниження температур та невеликі дощі у деякі регіони України. Про це повідомила у Telegram відома українська синоптикиня Наталка Діденко,...