Бережіться! Учені заявили про аномальну поведінку імунних клітин за COVID-19

Учені з Каролінського інституту в Швеції виявили аномальну поведінку специфічних імунних клітин у крові хворих на коронавірус. На їхню думку, ймовірно, вона може бути причиною небезпечних ускладнень під час COVID-19. Про це йдеться в науковій статті щодо результатів дослідження на порталіMedicalXpress, передають Патріоти України.

Зазначається, що фахівці проаналізували зразки крові 27 хворих із помірною (10 пацієнтів) і важкою (17 осіб) коронавірусною інфекцією. Як контрольна група використовувалися зразки 17 здорових людей.

З'ясувалося, що в разі зараження COVID-19 цитотоксичні лімфоцити, які називають натуральними кілерами (NK-клітинами), рано активуються, але водночас функціонують по-різному під час важкого й помірного перебігу коронавірусу.

Учені підкреслили, що в NK-клітинах важких пацієнтів зазвичай вони виявляли більш високу експресію білків перфорину (NKG2C і Ksp37). На думку вчених, це відображає високий рівень адаптивних "натуральних кілерів".

Дослідники припускають, що адаптивні NK-клітини здатні ефективніше вбивати клітини-мішені для вірусу порівняно з іншими. Видання пише, що поки вчені тільки вивчають, якою саме мірою імунна відповідь, опосередкована NK-клітинами й виявлена у критично хворих на COVID-19, може сприяти важкій формі цього захворювання.

Шанс? Унікальні випадки Альцгеймера можуть стати ключем до перемоги над хворобою

четвер, 23 травень 2024, 18:47

Згідно з новим дослідженням, хворі на Альцгеймера можуть не відчувати жодних симптомів. Кілька таких випадків виявили дослідники з Нідерландського інституту нейронаук. Команда стверджує, що їхнє дослідження мозку цих пацієнтів може дати відповідь на пи...

Віддав життя за Україну: На Харківському напрямку загинув боєць із Грузії

четвер, 23 травень 2024, 17:30

На війні в Україні загинув боєць із Грузії. Він боровся проти російських загарбників у Харківській області. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на видання "Грузія Online". Видання зазначає, що в Україні загинув ще один грузинський боєць. За дани...