Бережіться! Українські вчені знайшли в крові людини провісник ускладнень від COVID-19

Українські вчені заявили, що прогноз ускладнень від коронавіруса можна визначати за аналізом крові. Про це повідомляє прес-служба Національної академії наук України, передають Патріоти України.

За словами Віктора Досенка, завідувача відділом загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені Богомольця НАН України, зв'язок між рівнем позаклітинної ДНК у крові та тяжкістю COVID-19 тепер доведений.

Вчений говорить, що важливо робити прогноз для кожного конкретного випадку, адже хвороба розвивається у пацієнтів по-різному.

"Всім лікарям вкрай потрібен якийсь прогностичний критерій... Ми припустили, що саме рівень позаклітинної ДНК і є прогностичним критерієм (чим вищий він, то гірше прогноз), і довели це, до речі, першими в світі", - стверджує вчений.

Віктор Досенко уточнив, що аналіз крові робили пацієнтам, які знаходяться на різній стадії хвороби. Такий прогноз потрібен, щоб зрозуміти, які препарати потрібно приймати в процесі лікування.

"Потрібен лише набір реактивів (до речі, не дуже дорогий) і спектрофлюориметр (принаймні один на лікарню або хоча б один на територіальне медичне об'єднання)", - додав учений.

Хіти тижня. ​Серед супертяжів Усика ніхто не поважає: Американський боксер зробив нищівну заяву про новачка дивізіону

вівторок, 13 квітень 2021, 1:00

Американський боксер Майкл Гантер критично оцінює шанси Олександра Усика домогтися успіху в суперважкій вазі (понад 90,718 кг) , повідомляють Патріоти України з посиланням на Sky Sports. "Усик - повноцінний важкоатлет. Втім, я думаю, що Усику буде дуже...

Солодка помста Порошенку: Цукерки "Гордон в шоколаді" продаються вшестеро дорожче, ніж "Рошен"

вівторок, 13 квітень 2021, 0:27

Цукерки "Гордон в шоколаді", які випустив український журналіст та ненависник Порошенка Дмитро Гордон, коштують 200 гривень за 170 грам. Це значно дорожче, ніж "пташине молоко" інших марок. Незважаючи на це, цукерки наразі користуються попитом, зазнача...