З настанням весни українці починають частіше спалювати торішнє сухе листя, гілки та траву. Але палії мають знати, що на них чекатимуть штрафи, оскільки їхні дії шкодять природі та оточенню, передають Патріоти України.
Як нагадали в Міністерстві юстиції України, спалювання сухостою деструктивно впливає на довкілля. Оскільки внаслідок таких дій:
Саме тому в Кодексі України про адміністративні правопорушення прописано покарання за порушення вимог пожежної безпеки в лісах (ст. 77 КУпАП). За такі дії передбачено штрафи:
Окрім того, якщо внаслідок спалювання сухостою було знищено або пошкоджено ліс, чи це призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, передбачена інша відповідальність. Штрафи будуть вищими:
Також варто памʼятати, що ст. 77-1 КУпАП забороняє самовільно випалювати рослинність або її залишки: стерню, луки, пасовища, опале листя на землях сільськогосподарського призначення, у парках та у смугах відводу автодоріг і залізниць. За це передбачено такі штрафи:
Штраф за вищевказані дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, становить:
"Погодьтеся, що варто відмовитися від спалювання сухої трави, листя та чагарників. Адже спалювання сухостою – це небезпечна та шкідлива практика, яка не має жодних наукових обґрунтувань", – наголошують у Мін'юсті.
Суд у Львові визнав винною акушерку обласної клінічної лікарні Анну Федорчак, яка під час нічної зміни вдарила свою колегу металевими інструментами для пологів. Про це пише ZAXID.NET з посиланням на вирок суду, передають Патріоти України. Інцидент став...
2025 року в Україні підвищення пенсій торкнеться лише тих, хто досяг встановленого вікового порогу. Йдеться про доплати за вік, на які може претендувати більшість пенсіонерів. Граничний розмір такої надбавки становить 570 гривень. Про це пише видання O...