Бережіться! Українців влітку атакуватиме небезпечна інфекція

З настанням весняно-літньої пори частішають випадки зараження ротавірусною інфекцією. До недуги найвразливіші малюки. У них перебіг хвороби важчий, ніж у дорослих. Зарадити проблемі можна вакцинацією. Про це Gazeta.ua розповіла Альона Матейчук, столична сімейна лікарка, передають Патріоти України.

"Ротавірусна інфекція передається в повітряно-крапельний спосіб, через брудні руки. Симптоми: блювання, пронос, висока температура, інтоксикація, головний біль. Вони схожі на харчове отруєння. Пересвідчитися в тому, що це ротавірусна інфекція, можна за допомогою спеціального тесту. Продається в аптеці. Його можна зробити вдома, взявши пробу з калу", - сказала лікарка.

Майже кожна дитина у світі принаймні один раз до 5-річного віку заражається ротавірусною інфекцією. Особливо небезпечною вона є для немовлят і маленьких дітей. У них можуть бути додаткові симптоми - втрата апетиту та зневоднення. Призводить до смерті понад 215 тис. дітей щороку.

"Найвразливіші до недуги - діти. Інфекція призводить до швидкого зневоднення й має важкий перебіг. Без стаціонару не обійтися. Запобігти цьому можна вакцинацією. Вона не є обов'язковою. Робиться за бажанням батьків. Вакцину придбати можна в аптеці, потім прийти до сімейного лікаря, щоб той її вколов", - продовжила Матейчук.

Для забезпечення раннього захисту від інфекції достатньо дві дози. Щеплюють з інтервалом мінімум в 1 міс. Курс вакцинації варто завершити до досягнення дитиною віку 24 тижні. Вакцина захищає від ротавірусних гастроентеритів і розвитку тяжких форм захворювання.

Задля профілактики ротавірусної інфекції бажано дотримуватися правил гігієни й миття рук. Використовувати антисептики. Часто обробляти іграшки та інші предмети в ігрових кімнатах, дитячих спальнях. Дорослим обов'язково мити руки перед і після сповиванням, переодяганням дітей, перед приготуванням і роздаванням їжі. Стежити за чистотою харчів і питної води. Ретельно обробляти посуд і пляшечки зі смочками для годування дітей.

Відключення електроенергії триватимуть: Українцям розповіли про новорічні гірлянди, які не потребують напруги в мережі

неділя, 27 листопад 2022, 10:56

Через пошкодження об'єктів енергетичної інфраструктури внаслідок ракетних обстрілів РФ, в Україні запроваджено як планові, так і аварійні відключення електроенергії, передають Патріоти України. Та попри все, українці все-таки прагнуть, хоч скромно, ал...

''Маскарад'' не спрацював: Бійці батальйону ім. Шейха Мансура упіймали окупанта, який вбрався у жіноче (фото)

неділя, 27 листопад 2022, 10:23

Добровольці з чеченського батальйону імені Шейха Мансура впіймали чергового російського окупанта. Військовий злочинець країни-агресора РФ намагався щосили стати непоміченим та заразом зігрітися, але в нього нічого не вийшло, передають Патріоти України....