Бережіться! В Україну потрапила небезпечна для здоров'я курятина з Польщі

В Україну з Польщі завезли небезпечний для здоров'я людини продукт. У курячих чвертях було виявлено сальмонеллу. Про це розповіли в Івано-Франківському районному управлінні ГУ Держпродспоживслужби. Повідомлення про небезпечний продукт надійшло через систему RASFF, передають Патріоти України.

Ідеться про бактерію Salmonella enterica ser. Enteritidis. Під час перевірки продукції сальмонеллу виявили у двох із п'яти зразків.

Наголошується, що виробник продукції – Cedrob SA Трейдер – AMP Logistyka Sp. z o.o., а отримувач – ТОВ "Візія Трейд" у Черкасах. У відомстві попередили реалізаторів товарів, що у разі виявлення небезпечної куртини їм варто повідомити відповідні органи.

Більшість сальмонел, включно зі згаданим видом, патогенні як для людини, так і для тварин і птахів. Бактерії є збудниками сальмонельозу. Більшість випадків цього захворювання протікає у легкій формі, проте іноді сальмонельоз може становити загрозу для життя. Для хвороби зазвичай характерні підвищення температури, біль у животі, діарея, нудота.

При цьому в соцмережах поширюються маніпуляції, що небезпечну курятину з Польщі нібито було завезено в Україну навмисне. Як з'ясували аналітики проєкту VoxCheck, це твердження не відповідає дійсності.

З'ясувалося, що польська компанія виступала лише посередником між компаніями Єгипту й України. Про навмисну спробу отруєння взагалі не йдеться, оскільки загалом єгипетський виробник постачав м'ясо також у Латвію, Анголу, Екваторіальну Гвінею, Ліберію та Коморські острови. Усі країни-отримувачі отримали повідомлення з проханням вивести отриманий товар із ринку.

Американським науковцям вперше в історії людства вдалося передати енергію із космосу на Землю (відео)

середа, 7 червень 2023, 1:50

Вченим з Сполучених Штатів Америки вдалося здійснити історичний прорив, передавши енергію з космосу на Землю. Цей успіх був досягнутий завдяки використанню невеликого супутника вагою всього 50 кілограмів. . В тай час, коли Японія планує випробувати пе...

"Я лежала на землі й молилася": Злата Огнєвіч пригадала, як просто за її спиною розстріляли російського диверсанта

вівторок, 6 червень 2023, 21:15

Співачка Злата Огнєвіч досі не може стерти з пам'яті деякі моторошні спогади про початок повномасштабної війни в Україні. Так, під час прогулянки Києвом виконавиця показала місце, яке досі змушує її відчувати хвилювання. У сторіз в Instagram зірка приг...