Бережіться! В Україну завезли китайські морепродукти з канцерогеном, які забракували в ЄС

В Україну потрапила партія заморожених морепродуктів, що містять у собі смертельну небезпеку для організму людини. Продукти мають китайське походження, а потрапили вони до нас транзитом через Литву. Про ввезення на територію України небезпечного продукту повідомила Держпродспоживслужба, передають Патріоти України.

Зокрема, як стало відомо, партію заморожених морепродуктів вагою 7900 кілограмів, завезли з Китаю до Литви. Про це сповістила державна продовольчо-ветеринарна служба Литовської Республіки. Ввезений товар дослідили в тамтешній лабораторії і виявили в ньому небезпечну концентрацію кадмію, що згубно впливає на людський організм.

"Вантаж за результатами лабораторних досліджень, проведених при його ввезенні на територію Литовської Республіки, не відповідає законодавству Європейського Союзу щодо перевищення допустимого рівня кадмію (Cd) 2,65 ± 0,40 мг/кг", - йдеться у повідомленні української Держпродспоживслужби.

Чому шкідливий товар не відправили відразу назад у Китай або на утилізацію, невідомо. Відомо лише, що з Литви смертельно небезпечні морепродукти вирушили в Україну."Державна продовольчо-ветеринарна служба Литовської Республіки повідомила, що в Україну відправлено партію заморожених сумішей морепродуктів вагою 7 900 кілограмів, у яких виявлено перевищення кадмію. Країною походження цих сумішей є Китай – фірма Zejiang Zhoufu food Co., LTD. (Xufu Road, Gaoting, Daishan, Zhoushan, Чжецзян, Китай). Експортувала морепродукти литовська фірма UAB VPA Logistics (Stariskes g. 29, Laistq k., 95366 Klaipedos r., Lithuania). Отримала вантаж українська фірма – VICIUNAIUKRAINA LTD, яка зареєстрована у Києві", - повідомляє знову ж таки наша Держпродспоживслужба.

У повідомленні також йдеться, що продавати цю заморожену суміш категорично не можна. Отже громадян, які виявили партії такої суміші у продажі, застерігають від покупки, а також просять повідомляти про це до територіальних управлінь Держпродспоживслужби. Слід також вказати точну адресу закладу, який торгує цим товаром, і надати чеки про купівлю цього продукту (хоча, які чеки, якщо радять його не купувати, - авт.) За продаж цієї суміші реалізатори муситимуть заплатити штраф.

Чим небезпечний кадмій для людського організму?

Кадмій відноситься до групи важких металів. Він має властивість накопичуватись у тканинах живих організмів. До людського організму кадмій може потрапити з їжею, водою і тютюновим димом. Цей важкий метал має канцерогенні властивості. При надмірній його концентрації в організмі вражаються нирки людини, а також кісткова і дихальна системи

Американці створили робота, який працює на сонячній енергії та радіохвилях: Може пересуватися різними поверхнями та переносити обладнання втричі важче за власну вагу (відео)

неділя, 1 жовтень 2023, 3:35

Команда дослідників з Вашингтонського університету створила нового робота, який може працювати на сонячній енергії та радіохвилях. Про це повідомляє Interesting Engineering. Робот, який отримав назву MilliMobile, розміром з монету і важить стільки ж, с...

Разом проводили шкільні канікули у бабусі на Черкащині: Коля Сєрга розповів про кузена-окупанта з Росії та як попросив маму "послати" того, щоб більше не назвонював (відео)

неділя, 1 жовтень 2023, 2:35

Співак та поет Коля Сєрга має родичів у Росії – це сім'я його тітки. Він розповів, чи спілкується з родичами та як до них ставиться. . Засновник "Культурного десанту" Коля Сєрга народився в Україні, але дитинство провів в Южноуральську, бо батько був ...