В інституті медичних досліджень Гарвана в Австралії з'ясували, що ракові клітини можуть стати стійкими до лікування за допомогою мутацій, які зачіпають механізм копіювання ДНК. Стаття, яка розкриває таємницю виникнення невиліковних форм пухлин, опублікована в журналі Science, передають Патріоти України.
Виявилося, що широкий спектр ракових пухлин, включаючи меланому, рак підшлункової залози і саркому, генерують велику кількість помилок при копіюванні ДНК. За словами дослідників, це фундаментальна стратегія виживання, яку використовують злоякісні новоутворення для розвитку резистентності до найрізноманітніших методів лікування.
Вчені виявили, що процес накопичення мутацій активується саме при початку терапії, навіть якщо вона не має безпосереднього впливу на ДНК.
Ключову роль в цьому механізмі грає ген mTOR, який бере участь у забезпеченні реакції клітини на стресові фактори. При блокуванні цього гена клітини перестають рости, проте при цьому змінюється регуляція інших генів, що відповідають за відновлення і копіювання ДНК.
Підвищується частота мутацій, які в кінцевому підсумку призводять до опору лікуванню. Коли пухлина стає резистентною до терапії, цей механізм вимикається, і копіювання ДНК знову відбувається з колишньою точністю.
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...
У Харкові засудили жителя Краснокутської громади, який у вересні завдав ножового поранення чоловіку — той допомагав його дружині знести консервацію до погреба. Вирок 18 листопада виніс Орджонікідзевський районний суд Харкова, передають Патріоти України...