Бережіться! Вчені розкрили "вбичу" таємницю невиліковності раку

В інституті медичних досліджень Гарвана в Австралії з'ясували, що ракові клітини можуть стати стійкими до лікування за допомогою мутацій, які зачіпають механізм копіювання ДНК. Стаття, яка розкриває таємницю виникнення невиліковних форм пухлин, опублікована в журналі Science, передають Патріоти України.

Виявилося, що широкий спектр ракових пухлин, включаючи меланому, рак підшлункової залози і саркому, генерують велику кількість помилок при копіюванні ДНК. За словами дослідників, це фундаментальна стратегія виживання, яку використовують злоякісні новоутворення для розвитку резистентності до найрізноманітніших методів лікування.

Вчені виявили, що процес накопичення мутацій активується саме при початку терапії, навіть якщо вона не має безпосереднього впливу на ДНК.

Ключову роль в цьому механізмі грає ген mTOR, який бере участь у забезпеченні реакції клітини на стресові фактори. При блокуванні цього гена клітини перестають рости, проте при цьому змінюється регуляція інших генів, що відповідають за відновлення і копіювання ДНК.

Підвищується частота мутацій, які в кінцевому підсумку призводять до опору лікуванню. Коли пухлина стає резистентною до терапії, цей механізм вимикається, і копіювання ДНК знову відбувається з колишньою точністю.

Цю битву ми вже виграли: Український борщ визнали об’єктом культурної спадщини ЮНЕСКО

п’ятниця, 1 липень 2022, 14:00

Український борщ увійшов до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони. Відповідне рішення ухвалили 1 липня на 5-му позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини, інформ...

Прямо у аеропорту: В Лондоні заарештували українського бізнесмена

п’ятниця, 1 липень 2022, 13:00

Стало відомо, що 29 червня 2022 року близько 7 години ранку у лондонському аеропорту "Лутон" британська поліція заарештувала Сергія Тищенка, повідомляють Патріоти України. Раніше Високий суд Лондона схвалив арешт Сергія Тищенка, відомого в Україні як в...