Бережіться! Вчені розкрили "вбичу" таємницю невиліковності раку

В інституті медичних досліджень Гарвана в Австралії з'ясували, що ракові клітини можуть стати стійкими до лікування за допомогою мутацій, які зачіпають механізм копіювання ДНК. Стаття, яка розкриває таємницю виникнення невиліковних форм пухлин, опублікована в журналі Science, передають Патріоти України.

Виявилося, що широкий спектр ракових пухлин, включаючи меланому, рак підшлункової залози і саркому, генерують велику кількість помилок при копіюванні ДНК. За словами дослідників, це фундаментальна стратегія виживання, яку використовують злоякісні новоутворення для розвитку резистентності до найрізноманітніших методів лікування.

Вчені виявили, що процес накопичення мутацій активується саме при початку терапії, навіть якщо вона не має безпосереднього впливу на ДНК.

Ключову роль в цьому механізмі грає ген mTOR, який бере участь у забезпеченні реакції клітини на стресові фактори. При блокуванні цього гена клітини перестають рости, проте при цьому змінюється регуляція інших генів, що відповідають за відновлення і копіювання ДНК.

Підвищується частота мутацій, які в кінцевому підсумку призводять до опору лікуванню. Коли пухлина стає резистентною до терапії, цей механізм вимикається, і копіювання ДНК знову відбувається з колишньою точністю.

За 3 секунди ухвалив найбільше рішень у житті: Український пілот розповів про падіння літака, під час якого вижив

понеділок, 29 травень 2023, 14:50

На жаль, під час виконання бойових завдань, захищаючи небо над Україною, наші Повітряні сили втрачають літаки. В одному з таких був пілот Дмитро "Ектор" Шкаревський. Він розповів, що сталося, передають Патріоти України. У лютому під час бойового вильот...

"Модне" фото може коштувати дуже дорого! Яке покарання "світить" за фото- та відеозйомку ЗСУ - пояснення адвоката

понеділок, 29 травень 2023, 14:38

Ще на початку повномасштабного вторгнення Росії до Кримінального кодексу України була внесена стаття 114-2, а саме - несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення або розміщення Збройних сил України чи інших утворених відповідно до ...