В інституті медичних досліджень Гарвана в Австралії з'ясували, що ракові клітини можуть стати стійкими до лікування за допомогою мутацій, які зачіпають механізм копіювання ДНК. Стаття, яка розкриває таємницю виникнення невиліковних форм пухлин, опублікована в журналі Science, передають Патріоти України.
Виявилося, що широкий спектр ракових пухлин, включаючи меланому, рак підшлункової залози і саркому, генерують велику кількість помилок при копіюванні ДНК. За словами дослідників, це фундаментальна стратегія виживання, яку використовують злоякісні новоутворення для розвитку резистентності до найрізноманітніших методів лікування.
Вчені виявили, що процес накопичення мутацій активується саме при початку терапії, навіть якщо вона не має безпосереднього впливу на ДНК.
Ключову роль в цьому механізмі грає ген mTOR, який бере участь у забезпеченні реакції клітини на стресові фактори. При блокуванні цього гена клітини перестають рости, проте при цьому змінюється регуляція інших генів, що відповідають за відновлення і копіювання ДНК.
Підвищується частота мутацій, які в кінцевому підсумку призводять до опору лікуванню. Коли пухлина стає резистентною до терапії, цей механізм вимикається, і копіювання ДНК знову відбувається з колишньою точністю.
У п'ятницю, 24 січня, на трасі Харків-Київ у аварії загинула відома харківська блогерка Ганна Жук (Аннет). Про це повідомляють у соцмережах у харківських пабліках, передають Патріоти України. . Машиною кермував чоловік блогерки. Під час обгону сталася...
На тлі нещодавніх заяв Мар'яни Безуглої та Олексія Арестовича щодо розстрілу українських військовополонених російськими окупантами, відео якого активно ширилося соцмережами, український письменник та військовий Збройних сил України Маркіян Прохасько за...