Запаморочення назвали "одним з основних клінічних проявів Covid-19". Аналітики вивчили 14 різних досліджень, які включали дані про 141 пацієнта з коронавірусом, повідомляє видання Рrevention, передають Патріоти України.
Фахівці виявили, що всі вони в якийсь момент відчули запаморочення. Це було початковим симптомом у трьох з цих пацієнтів, а у двох із них за ним послідували респіраторні симптоми.
"Вкрай важливо, щоб лікарі зберігали пильність, особливо при лікуванні неспецифічних симптомів, таких як запаморочення, оскільки їх легко не помітити", - підсумували дослідники. Раніше було відомо, що коронавірус потенційно може викликати запаморочення, не зовсім зрозуміло, чому.
"На даний момент конкретний механізм, що пояснює це явище, не встановлено. Запаморочення є спільним симптомом, пов'язаним з багатьма вірусами, особливо із захворюваннями, що супроводжуються лихоманкою, а не тільки з Covid-19", - зазначив Ян Гонсенхаузер, доктор медицини, головний спеціаліст щодо якості та безпеки пацієнтів в Медичному центрі Векснера при Університеті штату Огайо.
Просте почуття запаморочення не означає автоматично наявність коронавірусу, особливо якщо немає інших симптомів, але варто поговорити з лікарем, якщо це почуття не проходить. Зараз ні Центри з контролю і профілактиці захворювань (CDC), ні Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) не називають запаморочення симптомом коронавірусу. Але в CDC наголошують, що його список не покриває всі можливі симптоми.
У Хмельницькій області військовозобов’язаний після уточнення даних та проходження ВЛК отримав бойову повістку, в якій виявив помилку. У прізвищі чоловіка неправильно написали одну літеру. У зв’язку з цим він вирішив не з’являтися до.ТЦК Про цей випадок...
В Україні під час дії воєнного стану та загальної мобілізації деякі військовозобов’язані чоловіки можуть бути звільнені від військової служби. Відстрочку необхідно офіційно оформити, подавши разом із заявою до ТЦК та СП відповідні документи, що підтвер...