Бережіться! Високий рівень цієї речовини в крові в молодому віці веде до Альцгеймера

Більш високі рівні ліпопротеїнів низької щільності, іноді звані "поганим холестерином", були пов'язані з підвищеним ризиком розвитку цих станів, передають Патріоти України.

Хоча підвищений рівень загального холестерину також був пов'язаний з підвищеним ризиком, цей зв'язок був слабшим. Вже відомо, що високий рівень холестерину ЛПНЩ підвищує ризик серцевих захворювань та інсульту.

Останнє дослідження надає переконливі докази зв'язку між холестерином в крові і деменцією і хворобою Альцгеймера. Його очолили Лондонська школа гігієни і тропічної медицини при Університеті Цукуба, Японія, і компанія OXON Epidemiology, розташована в Лондоні і Мадриді.

Керівник дослідження д-р Наваб Кизилбаш пояснив: "хоча зв'язок між холестерином ЛПНЩ та деменцією та хворобою Альцгеймера невелика і виявляється у людей, які спостерігаються в середньому віці більше 10 років, будь-який змінний фактор ризику вітається для цього величезного, зростаючого та руйнівного захворювання.

"Більшість відомих факторів ризику важко змінити, і переконливих доказів того, що їх зміна може запобігти деменції або хвороби Альцгеймера, мало. Аналогічним чином, необхідно довгострокове спостереження за рандомізованими і нерандомізованими дослідженнями, щоб оцінити, чи можуть переваги втручань по зниженню холестерину ЛПНЩ, які значно знижують ішемічну хворобу серця, додатково знизити ризик деменції або хвороби Альцгеймера".

За фінансової підтримки Альцгеймера у Великобританії дослідники використовували анонімні дані з британської бази даних клінічних досліджень про більш ніж 1,8 мільйона дорослих жителів Великобританії.

Провідний автор доктор Масао Івагамі, доцент Університету Цукуба, сказав:"Наше дослідження перевершує за розміром всі попередні дослідження і дає дійсно точні результати".

Проте автори визнали Обмеження дослідження, включаючи відсутність інформації про дієту або фізичну активність. Таким чином, за їхніми словами, неможливо оцінити вплив цих факторів на рівень холестерину в крові і те, як це може вплинути на спостережувані асоціації. Дослідження опубліковано в журналі Lancet Healthy Longevity.

"Уже командують відділеннями": Генерал-майор Гордійчук розповів про жінок в ЗСУ і сексистів (відео)

неділя, 24 жовтень 2021, 15:15

Дівчата активно вливаються в ряди Збройних Сил України та деякі вже є командирами військових відділень. Про це в програмі "Все по бєспрєдєлу" з Роксаною Руно розповів Герой України, офіцер Головного командного центру Генштабу України, генерал-майор Іго...

За сотні доларів: В реанімаціях Одеси продають місця хворим пацієнтам (скріншот)

неділя, 24 жовтень 2021, 14:58

Ситуація в реанімаціях Одеси, де приймають хворих на коронавірус, вже тривалий час критична. Для хворих не вистачає кисню, а для пацієнтів з не COVID-19 – місць. Місцеві медіа повідомляють, що важким хворим на інфекцію пропонують заплатити значну суму ...