Учені назвали два фактори, які найбільше підвищують ризики раку

Учені в ході свого нового дослідження експерти визначили 2 найзначніші фактори, які збільшують ризик розвитку будь-якого раку, передають Патріоти України.

Раніше експертам уже було відомо про те, що індекс маси тіла (ІМТ), харчування, фізична активність і сімейна історія хвороби значно впливають на виникнення раку, однак саме вік старше 50 років і куріння — основні фактори.

Команда вчених вивчила дані 429 991 людини зі США, які не мали раку, і спостерігали за кожною з них протягом 5 років. Також протягом цього часу вони прагнули визначити фактори, пов'язані з більш ніж двовідсотковим абсолютним ризиком будь-якого раку.

"Так ми дійшли висновку, що абсолютний ризик розвитку будь-якого раку протягом 5 років спостерігався майже в усіх учасників чоловічої та жіночої статі віком 50 років і старше. На другому місці після віку було куріння", — розповіли фахівці.

Протягом усього дослідження діагностували 15 226 випадків раку. Варто зазначити, що при цьому в чоловіків найчастіше спостерігався рак передміхурової залози та легень, а у жінок — рак молочної залози та матки.

На 3 місці серед факторів ризику для чоловіків були:

  • алкоголь;
  • рак у родичів;
  • споживання червоного м'яса;
  • низька фізична активність.

Для жінок:

  • індекс маси тіла;
  • діабет 2 типу;
  • гістеректомія.

"Враховуючи той факт, що ми сподіваємося на використання в майбутньому тестів, здатних визначити кілька типів раку, нам необхідно розбиратися в тому, хто наражається на найбільший ризик розвитку будь-якого типу раку", — підсумували вчені.

На озері Світязь впіймали щуку рекордних розмірів

неділя, 27 листопад 2022, 0:05

На Волині рибалки впіймали рибу рекордного розміру. Ярослав Міщук виловив 16-кілограмову щуку. Фото телеканал Трофей опублікував у Facebook, пише Район Шацьк. . Щуку вдалося впіймати на озері Світязь. . "Осінній бонус 22.10.2022 озеро Світязь 16 з н...

Співвітчизники прямо охарактеризували старлеток набитими дурами: Відомі українки в День пам'яті жертв Голодомору похизувалися вечіркою з тістечками у Версалі (відео)

субота, 26 листопад 2022, 23:20

Санта Дімопулос і компанія влаштували костюмоване чаювання в парижському Версалі . Колишня солістка гурту «ВІА Гра» Санта Дімопулос у своїй соцмережі виставила відео та світлини, на яких весело проводить час з подругами у парижському Версалі. Шанувал...