Учені в ході свого нового дослідження експерти визначили 2 найзначніші фактори, які збільшують ризик розвитку будь-якого раку, передають Патріоти України.
Раніше експертам уже було відомо про те, що індекс маси тіла (ІМТ), харчування, фізична активність і сімейна історія хвороби значно впливають на виникнення раку, однак саме вік старше 50 років і куріння — основні фактори.
Команда вчених вивчила дані 429 991 людини зі США, які не мали раку, і спостерігали за кожною з них протягом 5 років. Також протягом цього часу вони прагнули визначити фактори, пов'язані з більш ніж двовідсотковим абсолютним ризиком будь-якого раку.
"Так ми дійшли висновку, що абсолютний ризик розвитку будь-якого раку протягом 5 років спостерігався майже в усіх учасників чоловічої та жіночої статі віком 50 років і старше. На другому місці після віку було куріння", — розповіли фахівці.
Протягом усього дослідження діагностували 15 226 випадків раку. Варто зазначити, що при цьому в чоловіків найчастіше спостерігався рак передміхурової залози та легень, а у жінок — рак молочної залози та матки.
На 3 місці серед факторів ризику для чоловіків були:
Для жінок:
"Враховуючи той факт, що ми сподіваємося на використання в майбутньому тестів, здатних визначити кілька типів раку, нам необхідно розбиратися в тому, хто наражається на найбільший ризик розвитку будь-якого типу раку", — підсумували вчені.
У Києві 67-річний чоловік місяцями труїв свою 60-річну цивільну дружину. Причиною смерті жінки стала хвороба печінки, викликана отруєнням хімічною речовиною, яку їй підсипав у їжу чоловік. Про це повідомляє прес-служба столичної прокуратури, передають ...
Жителі Японії похилого віку добровільно прагнуть сісти у в'язницю заради виживання. Про це йдеться у відповідному матеріалі СNN, передають Патріоти України. Як випливає зі статті, найбільша жіноча в'язниця Японії заповнена переважно представниками похи...