Безкоштовний сир та мишоловка: "Гроші до зарплати" заганяють українців у боргові ями. Тричі подумати, перш ніж діяти. Подробиці

Швидкі мікрокредити в Україні продовжують користуватися популярністю навіть після того, як НБУ змусив кредиторів показувати реальні процентні річні ставки та бути чесними у рекламі. З'ясувалося, що в середньому "гроші до зарплати" видають під 28 671% річних. А найвища ставка в жовтні 2021 року становить 266 190% річних. Такий кредит дає "Укрпозика".

Шалені відсотки виплачують далеко не всі позичальники. Але якщо кредит виявився хоча б ненадовго простроченим, через величезні ставки боржник потрапляє до справжньої кабали. І вибратися з такої боргової ями вже практично неможливо, зазначають Патріоти України.

Цікаво, що реальна річна ставка, яка вказується в договорах, – 22 679% річних. Але насправді вона вища, свідчать дані дослідження USAID.

Аналітики впевнені, що в реальності клієнти мікрофінансових організацій (МФО) платять більше, ніж прописано в документах. Таким чином була розрахована середня ставка 28 671%.

"Ми не знаємо точних причин таких розбіжностей", – зазначили в USAID. Але аналітики припускають, що є дві основні причини, через які компанії не особливо стурбовані правильністю розрахунків:

 • клієнти не розуміють і не приділяють великої уваги цифрам, особливо коли їм дуже потрібно взяти кредит;
 • примусове виконання вимог закону знаходиться на низькому рівні, а накладені штрафи, якщо вони трапляються, не лякають порушників.
 • При цьому, як з'ясовується, максимальна реальна річна ставка досягає і зовсім 266 190%. "Лідерами" за розміром ставок виявилися такі МФО:

  • "Укрпозика" – 266 190% (кредит, за яким пропонують таку ставку, називається "Бери задарма");
  • Moneyveo – 128 126%;
  • CreditPlus – 84 812%;
  • "СС Лоун" – 726%;
  • "КачайГроші" – 684%

"Комусь смішно, що люди залишилися без житла і Світлана допомагає?": Блогерка Раміна обурилась через пародію на її інтерв'ю з Лободою

неділя, 28 травень 2023, 12:59

Журналістка Раміна Есхакзай відреагувала на пародію, яку зробила акторка дубляжу Катерина Сергеєва. Днями вона висміяла інтерв'ю, яке блогерка брала у Світлани Лободи. Раміна прокоментувала пародію у Stories, передають Патріоти України. Вона заявила пр...

Несподівані наслідки: У одесита, що погрожував людям іграшковим пістолетом, знайшли... плантацію коноплі (фото)

неділя, 28 травень 2023, 12:45

В Одесі у чоловіка, який цілився у людей з іграшкового пістолета, знайшли справжню зброю та плантацію коноплі, передають Патріоти України. Як розповіли журналістам у прес-службі обласного управління патрульної поліції, інцидент мав місце у центрі Одеси...