Безкоштовний сир та мишоловка: "Гроші до зарплати" заганяють українців у боргові ями. Тричі подумати, перш ніж діяти. Подробиці

Швидкі мікрокредити в Україні продовжують користуватися популярністю навіть після того, як НБУ змусив кредиторів показувати реальні процентні річні ставки та бути чесними у рекламі. З'ясувалося, що в середньому "гроші до зарплати" видають під 28 671% річних. А найвища ставка в жовтні 2021 року становить 266 190% річних. Такий кредит дає "Укрпозика".

Шалені відсотки виплачують далеко не всі позичальники. Але якщо кредит виявився хоча б ненадовго простроченим, через величезні ставки боржник потрапляє до справжньої кабали. І вибратися з такої боргової ями вже практично неможливо, зазначають Патріоти України.

Цікаво, що реальна річна ставка, яка вказується в договорах, – 22 679% річних. Але насправді вона вища, свідчать дані дослідження USAID.

Аналітики впевнені, що в реальності клієнти мікрофінансових організацій (МФО) платять більше, ніж прописано в документах. Таким чином була розрахована середня ставка 28 671%.

"Ми не знаємо точних причин таких розбіжностей", – зазначили в USAID. Але аналітики припускають, що є дві основні причини, через які компанії не особливо стурбовані правильністю розрахунків:

 • клієнти не розуміють і не приділяють великої уваги цифрам, особливо коли їм дуже потрібно взяти кредит;
 • примусове виконання вимог закону знаходиться на низькому рівні, а накладені штрафи, якщо вони трапляються, не лякають порушників.
 • При цьому, як з'ясовується, максимальна реальна річна ставка досягає і зовсім 266 190%. "Лідерами" за розміром ставок виявилися такі МФО:

  • "Укрпозика" – 266 190% (кредит, за яким пропонують таку ставку, називається "Бери задарма");
  • Moneyveo – 128 126%;
  • CreditPlus – 84 812%;
  • "СС Лоун" – 726%;
  • "КачайГроші" – 684%

Зорепад Гемініди: В Україні незабаром можна буде спостерігати непересічне небесне явище

неділя, 5 грудень 2021, 7:10

14 грудня 2021 року відбудеться пік метеорного потоку Гемініди, українці зможуть побачити зорепад зі 100 метеорів за годину, зазначають Патріоти України. . “Зорепад Персеїди”: в небі над Саксонією зафіксували вражаюче астрономічне явищеПро це повідом...

Офшорна схема братів Суркісів: В Англії розкрили махінації із зарплатами в київському "Динамо"

неділя, 5 грудень 2021, 6:50

В Англії розкрили офшорні махінації із зарплатами в київському “Динамо”. Про це йдеться в листопадовому номері одного з найвпливовіших футбольних журналів у світі, британського World Soccer, повідомляють Патріоти України з посиланням на komandaonline. ...