Безкоштовний сир та мишоловка: "Гроші до зарплати" заганяють українців у боргові ями. Тричі подумати, перш ніж діяти. Подробиці

Швидкі мікрокредити в Україні продовжують користуватися популярністю навіть після того, як НБУ змусив кредиторів показувати реальні процентні річні ставки та бути чесними у рекламі. З'ясувалося, що в середньому "гроші до зарплати" видають під 28 671% річних. А найвища ставка в жовтні 2021 року становить 266 190% річних. Такий кредит дає "Укрпозика".

Шалені відсотки виплачують далеко не всі позичальники. Але якщо кредит виявився хоча б ненадовго простроченим, через величезні ставки боржник потрапляє до справжньої кабали. І вибратися з такої боргової ями вже практично неможливо, зазначають Патріоти України.

Цікаво, що реальна річна ставка, яка вказується в договорах, – 22 679% річних. Але насправді вона вища, свідчать дані дослідження USAID.

Аналітики впевнені, що в реальності клієнти мікрофінансових організацій (МФО) платять більше, ніж прописано в документах. Таким чином була розрахована середня ставка 28 671%.

"Ми не знаємо точних причин таких розбіжностей", – зазначили в USAID. Але аналітики припускають, що є дві основні причини, через які компанії не особливо стурбовані правильністю розрахунків:

  • клієнти не розуміють і не приділяють великої уваги цифрам, особливо коли їм дуже потрібно взяти кредит;
  • примусове виконання вимог закону знаходиться на низькому рівні, а накладені штрафи, якщо вони трапляються, не лякають порушників.
  • При цьому, як з'ясовується, максимальна реальна річна ставка досягає і зовсім 266 190%. "Лідерами" за розміром ставок виявилися такі МФО:

    • "Укрпозика" – 266 190% (кредит, за яким пропонують таку ставку, називається "Бери задарма");
    • Moneyveo – 128 126%;
    • CreditPlus – 84 812%;
    • "СС Лоун" – 726%;
    • "КачайГроші" – 684%

Чоловік виявив помилку в повістці і не з’явився до ТЦК - ось що вирішив суд

неділя, 6 квітень 2025, 8:57

У Хмельницькій області військовозобов’язаний після уточнення даних та проходження ВЛК отримав бойову повістку, в якій виявив помилку. У прізвищі чоловіка неправильно написали одну літеру. У зв’язку з цим він вирішив не з’являтися до.ТЦК Про цей випадок...

Відстрочка у квітні 2025: Стало відомо, хто може подати заявку в Резерв+

неділя, 6 квітень 2025, 8:42

В Україні під час дії воєнного стану та загальної мобілізації деякі військовозобов’язані чоловіки можуть бути звільнені від військової служби. Відстрочку необхідно офіційно оформити, подавши разом із заявою до ТЦК та СП відповідні документи, що підтвер...