Біля берегів Антарктиди зафільмували гігантську медузу, котра піднялася з 1000-метрових глибин (відео)

Ховається на глибині від людей: біля берегів Антарктиди зафільмували 10-метрову медузу

В Антарктиді підводним апаратам вдалося зафіксувати трьох гігантських медуз-фантомів Stygiomedusa gigantea. Науковці підрахували, що довжина однієї з них — щонайменше 10 метрів, повідомляє Live Science.

Гігантські медузи зазвичай плавають на глибині понад тисячу метрів, тому люди не бачать. Але цього разу таких медуз помітили на глибині 80, 87 і 280 метрів.

Дослідник Даніель Мур вважає, що медузи можуть підніматися ближче до поверхні океану, щоб позбутися паразитів за допомогою ультрафіолетового випромінювання. За іншою версією — істот просто несе течія.

Гігантська фантомна медуза — один з найбільших глибоководних безхребетних хижаків. Вона живе на глибині до 6500 метрів і рідко показується людям. S. gigantea помічали у найглибших частинах світового океану, крім Арктики. Її складно спостерігати. Харчується планктоном та дрібною рибою.

Вперше медузу Stygiomedusa gigantea виявили 1910 року, і відтоді її вдалося побачити лише 126 разів. І це попри їхній великий розмір та великий ареал. Наприклад, фахівці з океанаріума затоки Монтерей за кілька тисяч занурень зустрічали представників цього виду лише дев’ять разів.


В Україні підвищать пенсії за новими правилами: Стало відомо, кому і наскільки

понеділок, 11 грудень 2023, 10:00

В Україні відбудеться індексацій пенсій 2024 року і зміниться система нарахування пенсій - вона стане бальною. Підвищення пенсій очікуються в січні, березні та липні. Деталі про індексацію пенсій 2024 року розповіла міністерка соціальної політики Украї...

Спершу були вибухи: У Повітряних силах пояснили, чому сигнал тривоги в Києві спрацював пізніше

понеділок, 11 грудень 2023, 9:59

Коли по Україні Росія запускає балістичні ракети з високою швидкістю, то може бути так, що сигнал тривоги лунає разом з вибухами. Про це сказав речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат в ефірі телемарафону, коментуючи ситуацію, коли сьогод...