
З 1609 до 1618 року тривала війна між Річчю Посполитою та Московським царством, під час якого війська білорусів на два роки (з 1610 по 1612) займали Московський Кремль, нагадують Патріоти України із посиланням на сайт history-belarus.by.
Одним із приводів для війни стала боротьба короля Речі Посполитої Сигізмунда ІІІ Вази за шведську корону. У 1600—1611 Річ Посполита вела війну зі Швецією за естонські землі. Московський цар Василь Шуйський уклав союз зі Швецією. Великий князь Литовський і король Польщі Сигізмунд ІІІ Ваза вступив у війну з Московським царством.
У 1610 році московське військо було розгромлено армією Речі Посполитої в битві при Клушино, армія ВКЛ і Корони оволоділа Москвою і полонила Шуйського. Після скинення Василя Шуйського влітку 1610 р. московський уряд (семибоярщина) визнав Владислава, старшого сина Сигізмунда III, московським царем і чеканив від імені «Владислава Жигимонтовича» монету. Владислав православ'я не прийняв, до Москви не прибув і формально зведений на царство не був. До 1634 він продовжував користуватися титулом Великого князя Московського.
Однією з центральних подій цієї війни також стало повернення Смоленська до складу білоруської держави. 13 червня 1611 року після 20-місячної облоги Смоленськ повернули до складу ВКЛ.
Як писав російський історик Л.М. Енгельгард, «до XVIII століття смоленське дворянство називало себе шляхетством, смоленські шляхтичі вважали за краще читати польські книги і брати собі дружин із Польщі (малися на увазі землі Речі Посполитої обох народів – спільної держави поляків та білорусів). За імператриці Ганни Іоанівни польські книги на Смоленщині були заборонені, за володіння ними били батогом і висилали до Сибіру; заборонені були також шлюби з польками; однак смоляни дружин із Росії, як і раніше, не брали, віддаючи перевагу шлюбам у своєму середовищі».
Термін безвізового перебування громадян України в Грузії скорочено з трьох років до одного року, передають Патріоти України. Відповідні зміни до постанови уряду №255 від 5 червня 2015 року «Про затвердження переліку країн, громадяни яких можуть в’їжджа...
Мінімальний розмір пенсії в Україні встановлюється у вигляді соціальної виплати, призначеної для громадян, які не мають достатнього трудового стажу або ніколи не працювали. Про це йдеться на порталі "Дія", передають Патріоти України. Громадяни України,...