Більше пластика, ніж риби: Чорному морю пророкують вкрай сумне майбутнє

Міністр захисту навколишнього середовища і природних ресурсів України Роман Абрамовський заявив, що до 2050 року в Чорному морі буде більше пластика, ніж риби, і розкладатися він буде до 1000 років. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook, передають Патріоти України.

За словами глави Мінприроди, засмічення Чорного моря починається з берегів Дніпра, які засмічені пластиковими пляшками, пакетами і залишками одягу.

"80% сміття в Чорному морі - це пластик, який буде розкладатися від 100 до 1000 років. Вже до 2050 року в морі буде більше пластика, ніж риби. Засмічення Чорного моря починається з річок", - наголосив міністр.

Абрамовський наголосив, що засмічення набуває особливо загрозливих масштабів в межах транскордонних річок: після повеней на Закарпатті тонни відходів, більшість з яких пластик, через річку Тиса потрапляють в ЄС. В цьому році, після обстеження узбережжя, тільки в басейні Тиси було виявлено 45 несанкціонованих звалищ.

"Сьогодні українські річки потребують нашої допомоги. Перший, але важливий крок, який, я впевнений, під силу кожному українцю - це не смітити і прибирати", - написав він.

Абрамовський закликав українців долучитися до акції "Велике прибирання", яка відбудеться 19 вересня, і вийти всім разом на прибирання берегів українських річок.

"Я закликаю кожного, незалежно від віку та регіону проживання, виходити на "Велике прибирання" берегів. В рамках Міжнародного дня чистих берегів, 19 вересня разом з сім'єю або друзями приєднуйтесь до акції. Покажіть своїм прикладом, що бути екологічно свідомим - просто", - написав він, додавши, що він в суботу буде прибирати берег Тиси на Закарпатті.

Хіти тижня. Статистика, котру не дадуть ні Степанов, ні Ляшко, ні Банкова: Колишній санлікар України назвав реальну кількість вже перехворілих на COVID-19

середа, 2 грудень 2020, 3:00

Смерті від ковіду МОЗ взагалі не діагностує, і через халатність, і щоб не лякати населення. Близько 10 млн. осіб, вже перехворіла коронавірусом за увесь час епідемії в Україні. Про це заявив колишній санітарний лікар України Святослав Протас, зазначают...

Хіти тижня. Вчені виявили новий коронавірус в Азії, який проливає світло на появу COVID-19

середа, 2 грудень 2020, 2:00

Вчені з Інституту Пастера в Камбоджі знайшли новий вірус, який тісно пов'язаний SARS-CoV-2, що виявили у Китаї. Про це повідомляє The Mirror, передають Патріоти України. Вірус був виявлений у двох підковоподібних кажанів. Дослідники вважають, що це оди...