Більшості людей вона добре знайома: Яка хвороба стане причиною наступної пандемії

Більш ніж половина, а саме 57% провідних науковців у галузі охорони здоров'я впевнені, що наступним інфекційним захворюванням, яке спричинить смертельну пандемію, стане новий штам вірусу грипу. Про це пише The Guardian, передають Патріоти України.

У міжнародному опитуванні щодо наступної пандемії взяли участь 187 провідних вчених, а його результати обговорюватимуться найближчими вихідними на конгресі Європейського товариства клінічної мікробіології та інфекційних захворювань (ESCMID) у Барселоні.

Такий знайомий усім людям грип насправді є найбільшою загрозою, переконані дослідники. Багаторічні дослідження вірусу грипу показали, що він постійно мутує й активно еволюціонує. "Кожної зими грип з'являється. Ці спалахи можна назвати маленькими пандеміями. Вони більш-менш контролюються, тому що різні штами, які їх викликають, недостатньо вірулентні [заразні – ред.], але так не обов'язково буде завжди", – пояснив Йон Салмантон-Гарсія з Кельнського університету, який проводив опитування.

Другою за вірогідністю причиною пандемії вчені назвали Disease X – поки що неідентифікований вірус. Таку думку висловили 21% експертів, які брали участь в опитуванні. Цей невідомий науці мікроорганізм з'явиться несподівано, ймовірно так, як виник вірус Sars-CoV-2, який викликав пандемію Covid-19.

Третє місце за ймовірністю виникнення пандемії 15% вчених віддали саме вірусу Sars-CoV-2. На їх думку, пандемія Covid-19 може повторитися найближчим часом.

Не варто також забувати про вірус пташиного грипу, жертвами якого за останні чотири роки стали мільйони свійських та диких птахів. Експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я попередили про загрозливе поширення штаму пташиного грипу H5N1, який нещодавно мутував й став заразним для деяких видів ссавців, зокрема для худоби. Наразі у 12 штатах США зафіксовані спалахи пташиного грипу у ссавців.

У ВООЗ попередили: чим більше видів ссавців може заражати вірус, тим більше ризиків, що одного дня він еволюціонує у штам, небезпечний для людини.

Його звуть Ромео... Бик з США потрапив до Книги рекордів Гіннеса як найбільший серед своїх сородичів

субота, 25 травень 2024, 2:35

6-річний бик на ім'я Ромео з Орегону став найвищим биком у світі, визначила Книга рекордів Гіннеса. . Його зріст становить 1 метр 94 сантиметри. Ромео належить до голштинської породи. Її представники мають великі розміри, але більшість з них не отриму...

Це вже не "мангали" та "сараї" як в російських танках: Рінат Ахметов розпочав виробництво екранів, що захищають українські Т-64, Т-72 і Abrams від FPV

субота, 25 травень 2024, 1:45

Конструкція вагою до 430 кг прикриває основні зони потенційного враження безпілотником-камікадзе. Ці сталеві екрани почали вже постачатися ЗСУ, до речі - безплатно. Мілітарна ініціатива "Сталевий Фронт" бізнесмена Ріната Ахметова повідомила про серійне...