Більший ризик, аніж у жінок: Вчені заявили, що розлучення дуже погано відбивається на чоловічому здоров'ї

Розлучення становить найбільшу загрозу для здоров'я чоловіків. Якщо вони розведені більше 7 років поспіль, то ризик інфарктів, старечого недоумства і ранньої смерті збільшується, зазначають Патріоти України.

Зокрема, дослідження вчених з Університету Копенгагена показало, що якщо чоловіки залишаються розведеними більше 7 років, то в їхніх тілах відзначається підвищений рівень запальних процесів, пише medikforum.

Це природна біологічна реакція на стрес, через яку тверднуть артерії, відбуваються інфаркти, інсульти, розвиваються пухлини, старече недоумство і настає передчасна смерть. Вчені провели дослідження за участю 4800 осіб у віці від 48 до 62 років. Їх цікавив довгостроковий вплив розлучень на здоров'я.

Коли жінки стикалися з припиненням довгострокових відносин і тривалий час жили одні, то ніякого підвищення запальних процесів в їх організмі не виникало. Можливо, це пов'язано з тим, що у жінок середнього віку, на відміну від чоловіків ровесників, є набагато більше друзів, які пропонують емоційну підтримку. Саме це не дає стресу впливати на здоров'я.

А ось чоловіки вели набагато менш здоровий спосіб життя після розлучень. Рівень двох компонентів в крові, пов'язаних із запаленнями, у них збільшувався на 17%, в порівнянні з їх ровесниками в стабільних відносинах. Мова про інтерлейкін-6 і C-реактивний білок. Висновки показують, що чоловіки більше залежать від жінок, ніж навпаки, і для чоловіків розлучення більш небезпечне.

Один з тюрми, другий з волі: В Україні затримали шахраїв, які викрали майже 2 млн грн "похоронних"

четвер, 25 червень 2026, 16:46

Поліція Харківщини викрила осіб, причетних до викрадення майже двох мільйонів гривень з рахунку вдови загиблого військовослужбовця. Про це повідомила 24 червня Нацполіція, передають Патріоти України. У січні 2025 року зловмисники отримали несанкціонова...

Нині це може здивувати: Чому в СРСР соромилися джинсів і яскравого одягу

четвер, 25 червень 2026, 16:37

У СРСР мода була не просто питанням стилю, а частиною ідеологічного контролю. Одяг мав демонструвати скромність, стриманість і відповідність колективним нормам, тому будь-які прояви індивідуальності часто сприймалися як небажані або навіть «неправильні...