57-річний Девід Хенкін з Кокермута (Велика Британія) ледь не викинув у смітник 3500-річний золотий скарб, прийнявши його за бирку з овечого вуха. Чоловік й подумати не міг, що вкрита брудом "стрічка" може виявитись старовинним артефактом, але вирішив усе ж перевірити, адже значна вага знахідки вказувала на те, що вона могла бути цінною. Потім з’ясувалось, це було дуже правильне рішення, передають Патріоти України з посиланням на The Mirror.
"Коли я викопав цей шматок, то був у рукавичках й не відчував його справжньої ваги. Спершу подумав, що це бирка з овечого вуха, подивився, чи викарбуваний там номер, а потім викинув у мішок для металолому", — розповідає Девід, який почав шукати скарби за допомогою металошукача лише три роки тому.
Про те, що британець знайшов справжній шматок золота, офіційно оголосив коронер Роберт Коен після розслідування, проведеного у Коронерському суді Кокермута.
Тепер старовинний артефакт став власністю Корони. Спеціальний комітет з оцінки скарбів невдовзі визначить його вартість й продасть одному з місцевих музеїв.
Експерти датують золотий виріб завдовжки близько 6 см періодом між 1400 та 1500 роками до нашої ери. Ймовірно, свого часу його носили як прикрасу на одязі чи волоссі. До речі, подібну золоту "стрічку" раніше оцінювали в 1000 фунтів стерлінгів — її знайшов 12-річний підліток, який гуляв у полі разом зі своїм батьком.
Нагадаємо, раніше Фокус писав про британських мисливців за скарбами, які за допомогою металошукача знайшли мішечок з рідкісними монетами. Колекцію дивовижних артефактів експерти оцінюють у тисячі фунтів стерлінгів.
А от жінка на ім’я Нонея, яка забрала додому дерев'яний комод, залишений кимось на узбіччі дороги, була приголомшена, побачивши, що саме заважало одній з шухляд закритися. Жінка зазначила, що збирається віднести свої знахідки на експертизу, щоб дізнатися, з чого вони зроблені та скільки коштують.
В Україні минулого року розпочалася програма "Національний кешбек". В межах програми громадяни можуть одержати фінансову компенсацію у розмірі 10% від вартості придбаних товарів українського виробництва. Але бувають випадки, коли кешбек не нараховують....
Стало відомо, кому належить єдиний в Україні електричний пікап Tesla Cybertruck. Днями машину вартістю понад мільйон гривень помітили у Києві, передають Патріоти України з посиланням на "Телеграф" З відкритих джерел відомо, що вона є приватним нотаріус...