Одним з обтяжень для військовозобов'язаних українців, які порушують правила військового обліку, є блокування рахунків. Цей захід застосовується лише в окремих випадках та відбувається за певним алгоритмом. Новини.LIVE розповідають, кому з військовозобов'язаних можуть заблокувати рахунки, передають Патріоти України.
Як повідомили у Міністерстві юстиції на запит видання "РБК-Україна", банківські рахунки заблокували 26 тисячам громадян, які порушили мобілізаційні правила. До порушень правил військового обліку, які формують склад адміністративного правопорушення та, відповідно, можуть тягнути за собою накладення штрафів й блокування рахунків, належать:
Що стосується розміру штрафів, то, як зазначено в постанові Кабміну №1487 про військовий облік призовників, у 2025 році вони становлять від 17 000 до 25 500 гривень — для громадян та від 34 000 до 59 000 гривень — для посадових і юридичних осіб. Якщо штраф не сплатити вчасно, сума подвоюється після передання справи до виконавчої служби.
Попри фейки, які вже не перший рік "гуляють" інтернетом, блокують рахунки не Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки та не одразу після неявки за повісткою. Це процес досить тривалий та відбувається за таким алгоритмом:
Важливо зазначити, що на рахунку порушника арештовується лише сума боргу. Якщо ж коштів на рахунку недостатньо, то його блокують до моменту повного погашення заборгованості.
Таким чином, процедура блокування рахунків за ухилення від мобілізації нічим не відрізняється від теоретичних наслідків несплати інших штрафів — наприклад, за порушення правил дорожнього руху чи то несплату аліментів. Військовозобовʼязаний, який не згоден із постановою, має право оскаржити її в суді.
Банки, як правило, надсилають клієнтам повідомлення про блокування рахунків в SMS або на електронні скриньки. Крім того, сигналом про те, що рахунок арештований, є неможливість здійснювати будь-які дії з грошима на рахунку як от переказ чи зняття готівки в банкоматі.
Щоб повернути доступ до коштів, необхідно звернутися до виконавця, який наклав на рахунок арешт. Контактні дані виконавця та провадження можна на сайті Міністерства юстиції в Єдиному реєстрі боржників.
Після погашення суми заборгованості виконавець надсилає до банку постанову про розблокування рахунків. Банк знімає арешт у день отримання постанови або наступного дня.
Державні службовці та правоохоронці через фіктивну інвалідність, отриману від голови Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи, щомісяця отримували до 80 тис. грн пенсії.. Про це свідчать матеріали суду, передають Патріоти України. В ході досудового розслідування...
Смартфони часто звинувачують у тому, що вони заважають зосередитися, проте нове дослідження, опубліковане у Frontiers in Computer Science, доводить, що люди відвертають увагу незалежно від наявності телефону поруч, передають Патріоти України. Експериме...