Бо на паперах кладовища там немає: На Чернігівщині бульдозерами знищили поховання жертв Голодомору (відео)

У селі Івківці Чернігівської області бульдозерами знищили масове поховання жертв Голодомору. У селищній раді кажуть, що проводять благоустрій території, а за документами кладовища немає. Про це повідомив Музей Голодомору з посиланням на телеканал "Прилуки", передають Патріоти України.

За словами місцевих мешканців, що їх ніхто не попереджав та ніхто не радився з ними про роботи на кладовищі. Вони одразу звернулися до селищного голови з проханням зупинити роботи, адже в багатьох на тому місці покояться вбиті голодом родичі.

"Третина цього цвинтаря була заповнена під час Голодомору. Люди вмирали. Їх возили возами, а закопували, як худобу, без трун, – каже чоловік. – Мого діда так само закопали. З дому забрали все, навіть квасолю, все вигребли... Для діда викопали яму, поки його візком привезли, вже четверо там лежало. Люди не могли викопати навіть ями, не було сил", - розповів Микола Данілішін, у якого на кладовищі похований дід Денис Череп.

В роки Голодомору в Івківцях загинуло від голоду щонайменше 162 людини, серед них – велика кількість дітей. І це лише ті, чиї імена встановлено. Більшість із загиблих знайшли свій останній спочинок саме тут, на старому кладовищі. Сільчани дотепер відвідують могили рідних.

Селищний голова Роман Ювченко каже, що роботи на місці цвинтаря здійснюються за рішенням виконавчого комітету та відповідно до програми благоустрою. Він додав, що в плані територіальної громади ділянка, на якій проводять грейдерування, не вважається кладовищем.

Музей Голодомору звернувся до місцевої влади з проханням максимально відновити благоустрій меморіальної території та маркувати її. "На моїй пам`яті це перший випадок. Але така вона, реформа з децентралізації на практиці (на додачу до медичної). Громада не бачить сенсу в бібліотеці чи музеї - закриває і перестає фінансувати. Прийняли рішення "зробити благоустрій чагарників" - і ніхто нічого сказати не може, бо вони самі собі господарі. Всі ці старі цвинтарі, місця масового поховання періоду Голодомору на старих цвинтарях (попри те, що акумульовані на геоінформаційній системі, створеній Музей Голодомору I Holodomor Museum ще в 2019 році), не мають жодного охоронного статусу. Життя показує, що треба музею брати це в свої руки і виправляти", - написала директорка музею Леся Гасиджак.

Випив таблетки "для сну", а в підсумку - без прав і з протоколом у кишені: Водіям в Україні зробили попередження

вівторок, 15 липень 2025, 6:57

Випив таблетки "для сну", а в підсумку - без прав і з протоколом у кишені. В Україні набирають популярності біодобавки, які продаються без рецепта, але можуть серйозно вплинути на водія, нагадує Твоя МАШИНА", передають Патріоти України. Усе частіше пол...

Звичайна прогулянка може знизити ризик смерті на 40% - вчені пояснили, як це працює

вівторок, 15 липень 2025, 6:25

Ходьба, пробіжка чи навіть активне прибирання можуть буквально продовжити ваше життя! Глобальний аналіз 85 наукових досліджень із участю 7 мільйонів людей довів: регулярна фізична активність знижує ризик передчасної смерті майже на 40%. І це не магія -...