У компанії «Нафтогаз України» пояснили, чому газ (його, до речі, скоро враховуватимуть не у звичних кубометрах, а у кВт-годинах) у конфорках може горіти не синім, а червоним чи жовтим кольором.
Побутує пояснення, що газ розбавляють повітрям — це неправда. Газ у трубі + повітря = вибух. До того ж, хімічний склад газу контролюється на всіх етапах: від видобутку до транспортування споживачам. У суспільстві є багаторічні теми для дискусій: суперечка ліриків та фізиків, вакцинаторів та антивакцинаторів, біле чи червоне, а також чи «бодяжать» «блакитне» паливо. Сподіваємося, ви на світлій стороні" , — іронізують у НАК і розміщують на своїй сторінці у соцмережах архівне відео, пояснюючи, про що може говорити «неправильний» колір вогню.
Червоний або жовтий колір полум'я може бути з кількох причин:
«На відрегульованій та чистій конфорці газ горітиме рівномірним синім полум'ям. Якщо плита почищена, приміщення провітрюване, а полум'я все одно не блакитного кольору, то це проблеми з тиском у газовій системі. Це зона відповідальності облгазу. Магістральними газопроводами газ транспортується під високим тиском. Для споживачів тиск знижується до рівня плити чи котла» , — додали у НАК.
Нагадаємо, раніше директор енергетичних програм Центру Разумкова прогнозував, що у разі холодної зими Україна може зіткнутися з дефіцитом газу, а якщо зима буде теплою, то опалювальний сезон вдасться завершити без проблем.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...